“Jugosloveni” u Evropi

Klubovi sa prostora EX YU već duže ne predstavljaju prijetnju na evropskoj fudbalskoj sceni i prava je rijetkost da neko od njih dočeka “evropsko proljeće”. Evo kako su prošli na današnjem žrijebu u Nionu.

LIGA ŠAMPIONA

  1. kolo kvalifikacija 27/28 Jun i 4/5 Jul

Vikingur (Farska ostrva)  – Trepča (Kosovo)

 

  1. kolo kvalifikacija 11/12 Jul i 17/18 jul

 

Partizan (Srbija) – Budućnost (Podgorica)

Rijeka – TNS (Vels)/Evropa (Gibraltar)

Zrinjski (Bih) – Maribor (Slovenija)

Malme (Švedska) – Vardar (Makedonija)

Hafnarfjordur – Vikingur (Farska ostrva)/Trepča (Kosovo)

 

LIGA EVROPE

 

 

1.kolo kvalifikacija – – 29. Jun/ 6 Jul

 

Dačija (Moldavija) – Škendija (Makedonija)

Levski (Bugarska) – Sutjeska (Crna Gora)

Zeta (Crna Gora) – Željezničar (BiH)

Crvena zvezda (Srbija) – Florijana (Malta)

Ordabasi (Kazahstan) – Široki Brijeg (BiH

Širak (Jermenija) – Gorica (Slovenija)

Vojvodina (Srbija) – Ružemberok (Slovačka)

Rabotnički (Makedonija) – Tre Pene (San Marino)

Domžale (Slovenija) – Flora (Estonija)

Zaria (Moldavija) – Sarajevo (BiH)

VPS (Finska) – Olimpija (Slovenija)

Mladost (Srbija) – Inter Baku (Azerbejdžan)

Leh (Poljska) – Pelister (Makedonija)

Santa Koloma (Andora) – Osijek (Hrvatska)

Norčeping (Švedska)  – Priština (Kosovo)

 

2.kolo kvalifikacija – 13.jul /20.jul

 

Zeta (Crna Gora) – Željezničar (BiH) /AIK(Švedska)/Klasvik (Farska ostrva)

Haugesund (Norveška) -Koleraine (S.Irska)/Leh (Poljska) – Pelister (Makedonija)

Panionios (Grčka)/ Širak (Jermenija) – Gorica (Slovenija)

Hajduk (Hrvatska)/Levski (Bugarska) – Sutjeska (Crna Gora)

Rabotnički (Makedonija) – Tre Pene (San Marino)/ Dinamo Minsk (Bjelorusija) – NSÍ Runavík (Farska ostrva)

Norčeping (Švedska)  – Priština (Kosovo)/ St Džohnstone (Škotska) -Trakai (Litvanija)

Aberdin/ Ordabasi (Kazahstan) – Široki Brijeg (BiH)

Dačija (Moldavija) – Škendija (Makedonija)/ Konah (Vels) v Helsinki (Finska)

Irtiš (Kazahstan) – Dunav Ruse (Bugarska)/ Crvena zvezda (Srbija) – Florijana (Malta)

Ventspils (Letonija) -Valur (Island)/ Domžale (Slovenija) – Flora (Estonija)

Apolon (Kipar)/ Zaria (Moldavija) – Sarajevo (BiH)

Brondbi/ VPS (Finska) – Olimpija (Slovenija)

Vojvodina (Srbija) – Ružemberok (Slovačka)/Bran (Norveška)

Mladost Lučani(Srbija) – Inter Baku (Azerbejdžan)/Fola Eš (Luksemburg)-Milsami (Moldavija)

Šturm (Austrija)/ Mladost (Crna Gora)-Gandžasar(Jermenija)

Santa Koloma (Andora) – Osijek (Hrvatska)/Lucern (Švajcarska)