Nakon što su iz kompanije Boka Group najavili da će pored prvog u zemlji šampionskog golf terena sa 18 rupa graditi i Tivat Stari grad, Crna Gora se našla u fokusu interesovanja stranih medija (uključujući medije specijalizovane za oblasti investicija i nekretnina) kao uzbudljivo mjesto za investiranje.
Direktor i osnivač Boka Group, Džon Kenedi, je izjavio da “nakon objavljenog plana da i Tivat dobije svoj stari grad, međunarodni mediji u oblasti nekretnina i investicija usmjerili su svoju pažnju na Crnu Goru i na ono što zemlja ima da ponudi.
“Boka je specijalizovana u kreiranju tržišta, iz kog razloga smo ubijeđeni da su entuzijazam i interesovanje u ovako ranoj fazi indikatori značajnog doprinosa koji će, vjerujemo, ovaj svakako ambiciozan novi plan imati za crnogorsku ekonomiju.
Mi ćemo stvoriti nešto jedinstveno što će donijeti sa sobom dugoročne prednosti. Naravno da će doći do otvaranja novih radnih mjesta i do slivanja novca u privredu, ali mi prije svega čvrsto želimo da ovaj projekat iskoristimo na način koji će pokazati da investicija može imati pozitivan uticaj i na životnu sredinu u okruženju. Gradimo nešto što će biti prva vizuelna impresija za svakog putnika koji dolazi na tivatski aerodrom. Stvaranjem tivatskog starog grada kao jedinstvenog mjesta, ujedno stvaramo i prvi utisak o Crnoj Gori. Naša je želja da ljudi znaju o tome prije svog dolaska ovdje, a sudeći na osnovu dosad iskazanog interesovanja o našim planovima se već uveliko priča.
Stari grad u Tivtu i golf čine prvi korak na putu da Crna Gora bude turističko odredište tokom cijele godine, i to je sledeći logičan korak u razvoju zdrave i održive ekonomije koja se zasniva na turizmu”, saopštili su iz Boka grupe.