IZ BUDIMPEŠTE: Andrija Petković
Svako ko sjutra bude u prilici da prati evropsko prvenstvo u vaterpolu biće u prilici da uživau istinskom spektaklu. Jer samo dva od ukupno šest mečeva (Rusija-Rumunija i Francuska – Njemačka) nemaju takmičarski značaj.
GRUPA A
Crna Gora igra već od 11 i 30 protiv Gruzije, selekcije koju vodi Kotoranin Jovan Popović. „Ajkule” trenutno imaju četiri gola slabiju razliku od Italije koja od 19.00 igra sa Grčkom.
Potrebna nam je što ubjedljivija pobjeda nad Gruzijom kako bi Italijane makli sa prvog mjesta i tako osigurali direktan plasman u polufinale i borbe za medalju. Mnogo toga može u A grupi zavisiti od meča Srbija – Španija koji se igra u grupi B. Jer u varijanti da Srbija bude drugoplasirana, Grcima bi se nametao imperativ pobjede nad Italijom, kako bi „delfine” izbjegli u četvrtfinalu.
U zaista nemogućem scenariju u kojem bi Crna Gora izgubila od Gruzije (veća je vjerovatnoća da na bazen slete vanzemaljci), meč Italija – Grčka bi odlučivao o pobjedniku grupe.
Parovi 5.kola: Crna Gora –Gruzija (11.30), Rusija – Rumunija (13.00), Italija – Grčka (19.00)
GRUPA B
U grupi A se zna: Crna Gora, Italija i Grčka (pitanje je kojim redom) idu dalje. U grupi B Mađarska je sigurno prva, a pobjedom nad domaćinom Hrvati bi obezbjedili drugu poziciju i u tom slučaju sigurno igrali sa Grcima meč četvrtfinala. U slučajuda Španija I Srbija remiziraju, Hrvatska ne smije izgubiti od Mađarske jer ima najslabiju gol razliku. Poraženi iz duela Španija –Srbija oprašta se od borbe za medalje, a pobjednik ide na trećeplasiranu reprezentaciju iz grupe A, u slučaju da Mađarska opravda ulogu favorite protiv Hrvatske.
Parovi 5.kola: Francuska – Njemačka (14.30), Španija – Srbija (16.00), Mađarska – Hrvatska (20 i 30)