Današnje izdanje Radio Suncobrana obilježile su domaće i inostrane gošće pa smo mu s razlogom „prišili” epitet damski.
Utiske sa sinoć održanog koncerta u Atrijumu ljetnikovca Buća prenijele su nam Bruna Matijević, Maja Antić i Nina Perović koje su nastupile pod imenom „Trio – flauta – čelo – klavir”. Kazavši da je zadovoljna brojem ljudi koji su došli odslušati repertoar na kome su se našla djela Haydna, Piazzole i Tchaikovskog, flautistkinja Bruna Matijević je istakla da je u ambijentu Ljetnikovca uvijek poseban doživljaj. „Već nekolika godina za redom sviram tamo i zaista je doživljaj svaki put drugačiji, osjeti se to i kod publike. Kad već govorimo o zanimljivim pozornicama, jedna takva se desila u Gornjoj Lastvi gdje smo u istom sastavu održale koncert u svitanje. Iznenadila me publika koja je došla u velikom broju, ništa manje nego kad sviramo u „Buće”. Kad smo počele svirati bio je još mrak, a onda se Sunce u jednom momentu pojavilo tako da je taj koncert bio prelijepo iskustvo”. Na pitanje koliko ambijent i publika utiču na odabir repertoara, kompozitorka Nina Perović kazala je da se uglavnom baziraju na reakcijama publike, ali i da prostor ima svoju ulogu. „Pomenula bih naš koncert koji smo nedavno imale u hotelu „Art Media” na Žanjicama, pred internacionalnom publikom koja je reagovala fantastično, što je i nas motivisalo da se pokažemo u još boljem svijetlu. Između ostalih svirala se i moja autorska kompozicija „Sunce moje” koja je premijerno izvedena prije tri godine na Cetinju. Zahvalila bih se Bruni i Maji na izvrsno praćenje i podršku”. Čelistkinja Maja Antić, govoreći o važnosti saradnje među muzičkim školama, istakla je da je jako zadovoljna radom škole u Tivtu. „Kvalitetan rad se mora na kraju vidjeti pa je to slučaj i sa školom u Tivtu. Veliki broj nagrada na državnim i međunarodnim takmičenjima odličan je pokazatelj. Seminari i radionice su prilika za djecu, da razmjenjuju iskustva, upoznaju se i uče jedni od drugih”.
Autorke knjige za djecu „Mala zb(i)rka priča” ili „Zbrčkica” kako je još vole nazivati, Snježana Akrap- Sušac i Feodora Gubaš Štifanić iz Pule stigle su u Boku gdje su proteklog vikenda prezentovale „Zbrčkicu” djeci u Donjoj Lastvi i Tivtu. „Reagirali su fenomenalno jer smo uz prezentaciju knjige održale i likovnu radionicu u kojoj su mališani crtali priče iz naše knjige. Od tih crteža smo napravili i izložbu, što im je pričinilo još veće zadovoljstvo. Ovakvom pristupu su nas naučili na Monte Libriću, Festivalu dječije knjige u Puli na kojem smo proljetos promovirale zbirku. Knjiga je predstavljena i u Pančevu”, kazala je ilustratorka i autorka Feodora Gubaš Štifanić kojoj je ovo prvi boravak u Boki za koju kaže da joj se izuzetno dopala i da bi mogla u njoj živjeti.
„U odnosu na Boku koju pamtim iz djetinjsta, današnja mi se još više sviđa, možda zbog nostalgije” govori rođena Bokeljka Snježana Akrap- Sušac: „ Toliko nam je prijatno da se nismo micale iz Boke, iako će biti prilike u budućnosti posjetićemo kanjon Tare koja je famozna. Ja sam čak i napisala nove stihove za djecu prilikom boravka u Risnu, Tivtu i Kotoru. Dječja literatura je nov teren za mene, počela sam pisati prije tri godine i otada ne prestajem. Inače sam profesorica književnosti pa mi rad sa djecom nije stran. Pišem i stihove za odrasle, ali više volim pisati za djecu. Ako ste u prilici, dođite u subotu veče u 21 sat u Osnovnu školu Risan gdje ću prirediti poetsko veče sa muzičkom pratnjom sopranistice Aleksandre Dobriša u sklopu koje će nastupiti na klaviru Goran Krivokapić”, poručila je Akrap – Sušac.