U galerijskom prostoru kompleksa Buća, sinoć je otvorena samostalna izložba slika Kemala Ramujkića. Pedesetak radova iz ciklusa ,,Kuće” ovog poznatog crnogorskog slikara predstavljeni su na dva galerijska nivoa.
Ramujkić je redovni profesor na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru za predmete crtanja i slikanja. Od 2005. je gostujući profesor na The Animation Workshop school u Viborgu u Danskoj. Šef je departmana za likovnu umetnost na Državnom univerzitetu Novi Pazar. Već 30 godina stvara u ateljeu na Adi Ciganliji. Imao je oko 60 samostalnih izložbi, kao i veliki broj značajnih nagrada i priznanja.
Izložba kojom su počeo zvanični programa Novembarskih dana kulture nije imala zvanično otvaranje. Ipak, događaju su prisustvovali tivatski slikari među kojima je bio i Ljubomir Popadić
„Zapamtio sam ga i njegove slike još kao student. Tada sam se prvi put upoznao sa djelima Kemala Ramujkića, postali smo prijatelji i ostali do dan danas. Na izložbi je zastupljen veliki broj radova. Tematika je kuća koja se odnosi na mediteransku kuću. Kuća je više kao simbol nego što je realistički prikaz starih, kamenih kuća. Možemo prepoznati kuće iz okoline Tivta, Gornje Lastve, Krašića, Krtola, Reževića. U stvari to je jedan isti motiv koji srećemo u Primorju. Njegovo slikarstvo ne karakteriše realistički pristup već više koloristički pristup. On je jedan od najboljih kolorista koje znam. Pored njega možda je i Safet Zec sličan u slikarstvu koji je na mene ostavio jak utisak”, rekao je Popadić.
I akademski slikar Boris Dragojević se slaže sa ocjenom da je Ramujkić jedan od najboljih kolorista bivše Jugoslavije. „Zajedno sa Smajlom Karailom i Safetom Zecom, on je nešto što najbolje imamo od kolorista. Sami detalji kuće su medietarnski iako on kao i ja živi na kontinentu. Radi se o imaginarnoj mediteranskoj kući koja može da postoji bilo gdje. Nema brojeve, ali su kuće svijetle što lijepo ovdje pada, osjećate materiju zelenila koja se lijepi na njih. To je njegov rukopis. Nije riječ o pravom pointilizmu već o osobeno stili beogradske škole slikanja koja je nekad to njegovala”, istakao je Dragojević.