13.12.Iz opštinskog arhiva Tivat kroz novinsku građu, 1838-1950.
„Pravda”, br. 10817, str. 10, 13.12.1934.g.
Futbal u vojsci
„Arsenal” u Tivtu
Futbalski sport u našoj vojsci uzima sve više maha. Postoje nekoliko vrlo dobrih ekipa, koje bi se mogle meriti sa prvorazrednim klubovima. U red najjačih četa ubrajaju se „Arsenal” iz Tivta i tim podmorničke flotile, koji je, inače, prvak Kraljevske mornarice.
„Arsenal” pod vođstvom Save Marinkovića, popularnog beogradskog loptača, u čijem timu sudeluje i Dragomir Tošić, odlični igrač B. s. k- a, zabeležio je više lepših uspeha. „Arsenal” je pobedio tim podmorničke flotile sa 3:2, „Jugoslovena” iz Boke 5:2 i druge okolne čete. Klub je dobro organizovan, a igrači redovno treniraju.
Tim podmorničke flotile čiji su glavni stubovi Kačavenda, Vorgić, igrači B. s. k- a i Doležal, takođe, vrlo lepo napreduje. U revanšu „podmornička flotila” uspela je da pobedi „Arsenal” sa 6:1. Na utakmicama vojnih timova figurira kao sudija g. Đorđe Mitrović, poručnik bojnog broda.
Sportska sezona takmičenja naših vojnih timova prestala je početkom septembra.
„Vreme”, br. 5357, str. 8, 13.12.1936.g.
Za pokušaj ubistva svoje verenice osuđen je godinu dana robije
Za pokušaj ubistva svoje verenice osuđen je godinu dana robije N. K. iz sela Radoševići u Boki Kotorskoj. Jednog dana, u julu mesecu, dok je njegova verenica I. sa ocem obavljala neki poljski posao, prišao im je s leđa N. K. i iz revolvera ispalio na I. jedan metak. Zahvaljujući uspešnoj lekarskoj intervenciji I. je ostala u životu. N. je ovo delo učinio zato što je smatrao da mu njeni roditelji ne daju I. za ženu, pošto su stalno odlagali venčanje.