Ministarstvo za informaciono društvo i telekomunikacije (MIDT), u saradnji sa Ministarstvom prosvjete, obilježilo je danas Dan sigurnog interneta.
Taj se datum se u svijetu obilježava 12. put u organizaciji evropske mreže nacionalnih centara za siguran Internet (INSAFE), pod sloganom „Kreirajmo siguran internet zajedno”.
„MIDT želi da pošalje poruku javnosti o sve aktuelnijoj temi bezbjednosti na internetu i informiše o aktivnostima koje se sprovode na ovom polju u Crnoj Gori, kao i o planovima za naredni period”, saopšteno je iz tog resora.
Dan sigurnog interneta je prilika za predstavljanje aktivnosti i dostignuća višegodišnjeg projekta „Osvoji internet, surfuj pametno”.


