Mariji Marković, učenici Srednje likovne škole “Petar Lubarda” sa Cetinja uručena je prva nagrada za rad “Da se prestrojim u tvoje jato” na izložbi učeničkih radova sa likovnog konkursa “Lubarda kao inspiracija” koja je otvorena u Zbirci pomorskog nasljeđa u Porto Montenegru,
Radi se o konkursu koji je pokrenula i organizovala Fondacija “Petar Lubarda” iz Herceg Novog sa kompanijom Adriatik Marinas, uz podršku Ministarstva kulture i Zavoda za školstvo.
Druga nagrada uručena je Ivani Vujačić iz Srednje mješovite škole “Ivan Goran Kovačić” iz Herceg Novog za rad “Sanjarenje” a treća Vesni Petović iz Srednje mješovite škole “Mladost” iz Tivat za za rad pod nazivom “Igra konja”.
Izložbu je otvorila Đina Lazar u ime Fondacije “Petar Lubarda” a prisutne je pozdravio Danilo Kalezić, PR kompanije “Adriatik Marinas”. Đina Lazar je uručila zahvalnice srednjim školama iz Herceg Novo, Nikšića, Cetinja i Tivta i kompaniji “Adriatic Marinas” koja je izložbom učeničkih radova otvorila izložbenu sezonu u Zbirci pomorskog nasljeđa..
U muzičkom dijelu programa nastupili su učenici Muzičke škole Lara Bubanja i Dragan Petrović.
U žiriju za ocjenjivanje radova bili su Radoslav Milošević Atos, Ljiljana Zeković i Anastazija Miranović.