Maslinarsko društvo „Boka” organizovalo je na gradskoj rivi Pine, sajam maslina. Svoje proizvode od maslina, suvenire, med, vino predstavilo je dvadesetak izlagača. „Bokešku maslinu” otvorila je izvršni direktor Maslinarskog društva „Boka”, Vesna Đukić.
Goste je zabavljao tivatski „Redikul trio”, plesačice „Belisime” i članovi KUD „Boka”.
„Ovo je drugi put da se Sajam maslina „Bokeška maslina” održava na obali Pine. Održavali smo ovaj sajam širom Boke. Planiramo da nekoliko puta tokom ljeta i do kraja godine ovu manifestaciju održimo i u drugim gradovima. Ona je kao i svaki put dobro posjećena. Ove godine smo imali nešto manji broj prijavljenih izlagača, razlog za to je dobro poznat-već treća godina bez roda masline. Ni ove godine ne očekujemo baš veliki rod. Imamo manje proizvoda i manje izlagača. Došli su ipak naši maslinari iz Boke, ali i naši prijatelji koji stalno sa njima izlažu. Imamo priliku da ugostimo članove novoosnovanog društva pčelara iz Grblja sa njihovim novim proizvodom „gorkim medom”. Tu su i vinari koji dolaze svake godine, proizvođači suvenira od drveta masline. Mi smo velika porodica koja se ovdje okuplja svake godine. Nadam se da će nas biti više i da će i kvalitet biti bolji”, rekla je Vesna Đukić.
Ona je istakla da su bokeljski maslinari zahvalni partneru u organizaciji ovog događaja, Turističkoj organizaciji Tivta, Komunalnom preduzeću, Crvenom krstu, AMD „Pioniru” i ostalim prijateljima.
I na ovoj „Bokeškoj maslini” svoje proizvode izložio je maslinar iz Bara, Vebija Abazović. „Prisutan sam na svakom sajmu i ovdje i u Bijeloj i u Baru. Podržavamo Maslinarsko društvo „Boka” jer su borci, rade na oživljavanju maslinjaka. Manifestacije su inače rijetka prilika gdje posjetioci mogu direktno da kupe ulje i ostale proizvode od proizvođača. Ovdje nema nakupaca i trgovaca kao na pijacama. Mi na pijacama nemamo mjesta, danas je sve biznis. Na pijacama će te najmanje naći poljoprivrednih proizvođača.Uzgajam našu autohtonu sortu žutica, međutim u poslednje vrijeme zbog jakih, pikantnih ulja sadim još pet-šest sorti. Među njima je “kolotina”, „leđino” i „kalamata”, rekao je Abazović.