Pobjednik prvog polufinalnog takmičenja Jadranskih igara za Crnu Goru koje je održano sinoć u Tivtu je ekipa „Galioti” prošlogodišnji predstavnci Crne Gore na međunarodnom takmičenju Jadranskih igara u Biogradu na Moru. U takmičenju je usčestvovalo pet ekipa iz Tivta i jedna iz Kotora. Oni su se nadmetali u u igrama, leteći vaterpolo, spašavanje turistkinje, mošarka, pršut, ribarske kašete i potezanje konopa.
Drugoplasirana je bila ekipa Delfina tivatskog jedriličarskog kluba, koja se zajedno sa Galiotima plasirala na finalno takmičenje koje će se u nedjelju održati u Podgorici. Treće mjesto zauzela je ekipa “Baštani” iz Tivta.
Osim njih na takmičenju su učestvovale i ekipe, Feštađuni (Kotor), Škrapadure (Tivat) i Đetići (Tivat)
Pobjednici, ekipa “Galioti” osvojila je ukupno 61 bod, drugoplasirani, ekipa “Delfin” – 44 , a nadomak plasmana u finale bila je i ekipa “Baštani” sa 41 bodom.
Medalje takmičarima tri prvoplasirane ekipe uručili su, direktorka Turističke organizacije, Bernarda Moškov, direktor Brend New Tivat, Predrag Gajić i sekretarka Sekretarijata za društvene djelatnosti Opštine Tivat, Dubravka Nikčević, koja je istakla da su pobjednici Jadranske igre, dobro raspoloženje, takmičarski duh i pozitivna energija koja je vladala tokom takmičenja.