“Betula u malu valu” – pozorišna predstava tivatskog Centra za kulturu i sinoć je oduševila publiku Purgatorija. Glumac Mladen Nelević kaže da ljudi vole ovu predstavu i da je gledaju po više puta. “Ali, Betulu volimo i mi glumci” – kaže Nelević.
“I večeras je bilo puno ljudi. Znači poslije 13-14 godina opet je predstava puna. Ljudi vole Betulu, gledaju je po više puta. I nama glumcima je zadovoljstvo da je igramo. Bokeška trilogija je temelj ovog tivatskog pozorišta. Plus što su teme bokeljske. Ovdje pozorište ispunjava svoju pravu misiju – postoji zbog ovog naroda koji žive ovdje i zbog gostiju. To je poklon i publici i nama glumcima. Svako pozorište da radi svoje teme – to je prava misija pozorišta.
Obradovala me je nagrada „Milan Žmukić”. Ja sam na tom festivalu u Herceg Novom od samog početka. Ljudi su to primjetili i dali mi nagradu, što me raduje. Za mene nema velikih ili malih uloga. Samo dobre i loše. Čak i lošije uloge su izazovne, i od njih se nešto napravi. Volim da radim. Još sam nekako svjež. Još uvijek volim ovaj posao. Nisam se umorio. Počelo je još davno, u Sarajevu sa „Audicijom”. Bio je to veliki bum. To mi je važna i draga uspomena. Bili smo veselo društvo. Radio sam i dosta serija. Igrao sam čak i Njegoša. Ne bih ništa izdvojio. Svaka je draga na svoj način” – kaže Nelević

