Delegacija Opštine Tivat, UBNORa i Mornarice, koju je predvodio predsjednik opštine Ivan Novosel, položila je jutros vijenac na spomenik palim borcima kod stare škole.
Cvijeće na spomenik položila je i predsjednica Dječijeg saveza Slavica Vulanović i dr Ivo Belan iz Zagreba, koji danas trči Trku mira od Tivta do Kotora.
Na komemorativnoj svečanosti, koju su svojim nastupom uveličali članovi GPD “Tivat”, govorio je Dragiša Ćosović, predsjednik Udruženja boraca NORa i antifašista Tivta.
“21. novembar je dan kad visoko podižemo slobodarske zastave, to je Dan oslobođenja Tvita, dan sjećanja na borce, dan poštovanja za 32. žrtve fašističkog terora, za 97 poginulih boraca NORa, koji suu brojnim jeidnicama bili u prvim borbenim redovima.
To je takođe sjećanje na 29.09.1944. kad je formirana Prva udarna bokeljska brigada. To je 8. novembar 1944. kada je Bleh muzika Tivta sa orkestrom od 17 članova priključila se Prvoj udarnoj bokeljskoj brigadi.
To kažemo danas kada se, klanjajući se slobodarima, očekujemo poziv za ulazak u NATO, ulazak u društvo velikih naroda, kojima je budućnost mir i sigurnost” – rekao je Ćosović.

