Povodom uspješnog završetka poslovne godine kompanija Luštica Divelopment priredila je danas prijem za predstavnike crnogorskih medija. Izvršni direktor Luštice Divelopment, Daren Gibson najavio je za sledeću godinu intenzivnu realizaciju građevinskih projekata, počevši od izgradnje prvog hotela, završetka radova na marini i izgradnji novih rezidencijalnih zgrada, luksuznih vila i golf terena.
„2015. godina bila je izuzetno uspješna godina za nas, to je bila i prva naša operativna godina. Izgradili smo prve rezidencijalne objekte i predali prve stambeni jedinice korisnicima. To je bio veliki uspjeh. Imali smo veliki broj manifestacija, uključujujući umjetničke događaje, sajmove rukotvorine, jogu, golf. Kao kulminaciju svega imali smo veliki lanč parti u oktobru na kome je bilo prisutno više od 300 zvanica. Nastavili smo sa radovima na izgradnji marine, očekujemo da završimo te građevinske radove u 2016. godini. Nedavno smo počeli sa izgradnjom novih stambenih jedinica, njih 45 i oni će biti završeni u toku 2016. godine. Naredna godina će biti važna za nas u smislu razvoja građevinskih projekata. Počećemo izgradnju našeg prvog hotela i sa izgradnjom golf terena. Počinjemo izgradnju rezidencijalnih zgrada. Ove godine imali smo dobru prodaju, izgradićemo 45 novih apartmana. Sredinom godine počećemo izgradnju luksuznih vila koje će biti ponuđene na prodaju sledećih 12 do 18 mjeseci. Osnovnu struktura marine završićemo da janura 2016. godine. Biće potpuno opremljena tokom godine, tako da bi na ljeto 2017. godine bila spremna da primi prve brodove.
On je istakao da klijenti Luštice Bej dolaze iz 21 države. „To je nevjerovatna mješavina. Pošto smo mi egipatsko – švajcarska kompanija normalno je da su prvi značajni kupci dolazili iz te dvije države. Imamo 15 do 20 odsto državljana Švajcarske i Egipta. Međutim prirodno tržište za Crnu Goru je Rusija i Srbija kao i sjusjedne države. Moram da istaknem da 30 odsto klijenata dolazi iz Rusije, 20 odsto iz Srbije. U manjem procentu imamo klijente iz Velike Britanije, Francuske, SAD, Libana, Hong Konga“, rekao je Gibson.

