U organizaciji NVO „Ars Praesentia Boke Kotorske”, a u saradnji sa Muzičkom školom, u Tivtu danas počinje 14. Međunardona radionica za duvačke instrumente. Radionica se ove godine održava u tri dijela. Prvi dio počinje danas sa drvenim duvačima flauta, klarinet i oboa. Taj dio raonice traje do 21.avgusta, a drugi dio koji se odnosi na limenjake, odnossno radionica za trubu, hornu i trombon, na programu su od 17-24.ovog mjeseca. Treći dio sa radionicom za saksofon održaće se od 1. do 8.septembra.
Profesori koji će raditi na ovogodišnjoj radionici su, Marina Nenadović i Aleksandar Burkert (flauta), Bojan Pešić(oboa), Ognjen Popović, Veljko Klenkovski i Sofija Miolčanova (klarinet), Mladen Đorđević(truba), Nenad Vasić(horna), Aleksandar Benčić(trombon), Bojan Vukelić (saksofon).
Za ovogodišnju radionicu prijavilo se oko 60-tak polaznika, učenici osnovnih i srednje škole, kao i studenti akademije, koji dolaze iz Hrvatske, BiH, Srbije , Makedonije i Crne Gore.
Ove godine se neće održati radionice za fagot i tubu, a razlog je nedostatak finansijskih sredstava.

