Centar za demokratsku tranziciju (CDT) je u susret parlamentarnim izborima pokrenuo kampanju “Glasaj slobodno” kako bi promovisao neprikosnoveno pravo građana na slobodan politički izbor.
“Cilj kampanje je da u uslovima poljuljanog povjerenja, građane i građanke podsjetimo na njihovo pravo da glasaju po svom ubjeđenju te da niko nema pravo da nedozvoljenim sredstvima utiče na njihov izbor Kampanja će biti realizovana u svim crnogorskim opštinama kroz aktivnosti promocije na terenu, organizaciju info punktova, organizaciju tribina i javnih događaja.
Takođe, veći dio kampanje dešavaće se i na internetu – na portalima, društvenim mrežama…U okviru kampanje CDT je u saradnji sa viberom pokrenuo i javni čet kako bi građane informisao o svim važnim informacijama u izbornom periodu. Na javnom četu kojem možete pristupiti sa pametnih telefona na link http://chats.viber.com/cdt-izbori2016 biće organizovane političke i ekonomske debate, ali i saopštavane informacije tokom izbornog dana i rezultati izbora” – navodi se u saopštenju Centra za demokratsku tranziciju.

