Britanska internacionalna škola Arcadia Academy danas se pridružila jednoj od najvećih svjetskih humanitarnih akcija pod nazivom ,,Red Nose Day“ koji je u Engleskoj obiljezen protekle nedjelje.
U akciji “Red Nose Day” širom svijeta učestvuju poznate ličnosti, fudbaleri, glumci, a 2014. godine snimnjena je specijalna epizoda poznate serije “Mućke”(Only fools and horses) sa Dejvidom Bekamom.
„Cilj ove internacionalne humanitarne akcije je da sakupi donacije za one kojima je pomoć potrebna, kao i da nauči našu djecu koliko je bitno pružati pomoć, i posjetiti ih da postoje ljudi u svijetu, ali i u Crnoj Gori koji su gladni i nemaju zadovoljene osnovne životne potrebe. Iskoristicemo priliku da pružimo donaciju i Azilu za pse Kotor-Tivat“- kazao je Milija Božović, akademski direktor škole.
Na Trgu magnolije učenici škole su postavili info pult i štandove gdje su uz muziku prodavali stvari koje su napravili, tu se moglo naći dosta domaćih proizvoda poput džema, sitnih kolača, mafina, raznih kiflica, kao i ukrasa, razglednica, ukrašenih teglica i suvenira. Organizovana je i lutrija gdje su zainteresovani mogli kupiti tikete, a nakon izvlačenja će srećnim dobitnicima biti dodijeljene vrijedne nagrade od sponzora koji su podržali ovu akciju, a to su Opština Tivat, Hotel Regent Porto Montenegro, Vlado Hair Design, Mitzu Porto Montenegro, Pab Casper Budva, Carrubba Hotel, Pura Vida i hotel “Splendid” Budva.
“U razgovoru sa Bankom hrane skrenuli su nam pažnju da je ovo jedna od najgorih godina za njih, da nikada nije bilo više gladnih te da je svaka inicijativa ovog tipa dobrodošla”- istakao je Božović.
Sav skupljeni novac biće iskorišten u humanitarne svrhe preko organizacije Banka hrane iz Podgorice i za pomoć nezbrinutim psima preko Azila za pse Kotor-Tivat.