Član podgoriček Budućnosti internacionalni majstor Blažo Kalezić pobjednik je Otvorenog prvenstva Podgorice u ubrzanom šahu koje je danas održano u glavnom gradu povodom Dana nezavisnosti.
U konkurenciji 69 igrača iz devet kola Kalezić je osvojio 7,5 poena i po četvrti put osvojio ovaj ugledni turnir. Drugi je bio njegov klupski drug velemajstor Nikola Đukić sa sedam poena, koliko je osvojio i trećeplasirani Mušović iz Bijelog Polja, najprijatnije iznenađenje turnira. Od četiri igrača tivatske Mimoze njauspješniji je bio Božo Marić koji je osvojio šesto mjesto.
Turni je, u ime organizatora, otvorila Radmila Milošević, predsjednica Centra za razvoj šaha Dijagonale.

