Izložba pod nazivom “Duša od papira” na kojoj će biti prezentovani radovi pacijenata Specijalne bolnice za psihijatriju iz Kotora, nastali u okviru projekta “Umjetnost duše” kotorske nevladine organizacije “Meštar i furešta” – biće otvorena večeras u crkvi Svetog Pavla u Starom gradu u 20 sati.
“Izložba će biti prodajnog karaktera, a sav novac prikupljen tim putem biće iskorišćen za kupovinu materijala namijenjenog radno-okupacionoj terapiji. Projekat je podržan kao pod-grant projekta Van izolacije -ostvarivanje prava pacijenata sa mentalnim oboljenjima koji realizuju NVO Akcija za ljudska prava, Centar za žensko i mirovno obrazovanje ANIMA i Mental Disability Advocacy Center MDAC, a koji finansira Evropska unija.

