U prostorijama NVO “Organizacija žena Tivat” zatekli smo radnu atmosferu, a razlog tome je današnja posjeta Domu starih u Risnu. Ova NVO zajedno sa Udruženjem penzionera Tivta organizovala je ovu malo drugačiju akciju. One su bile veoma vrijedne pa se na stolovima moglo vidjeti raznih djakonija, što slanih, što slatkih, a u šali kažu “idemo da obezbijedimo sebi mjesto”. Nakon današnje akcije, Organizaciju žena očekuje i uzvratna posjeta Risnu, gdje će učestvovati na manifestaciji “Risanski makaruli”.
Glavna, tradicionalna manifestacija, “Žućenica fest” zakazana je 17. juna u 19h na rivi Pine. Evo šta o tome kaže Blaženka Vučurović, predsjednica “Organizacije žena Tivta”:
“Žućenica fest je manifestacija koju podržava i finansira Opština Tivat i Turistička organizacija vrlo aktivno. Naravno, tu bez DOO Komunalno Tivat je nezamislivo, jer oni postavljaju stolove. To je velika manifestacija, velika odgovornost. Ovo je 13. po redu Žućenica, mi ćemo u svom stilu izaći i najviše uraditi, ali imamo lijepe goste, jako sam zadovoljna. Ovog trena ih ne bih nabrajala, jer još uvijek se prijavljuju, još uvijek smo otvoreni da i gradjanima i organizacijama damo mogućnost da se prijave, da donesu pjat žućenice ili bilo šta što je vezano za to”.