Vlada Crne Gore će se fokusirati na najvažnija razvojna pitanja opštine Tivat, kazao je premijer Duško Marković. Marković je danas, povodom Dana opštine Tivat, primio je rukovodstvo Opštine – predsjednicu Opštine Snežanu Matijević, predsjednika Skupštine opštine Ivana Novosela i potpredsjednika Opštine Sinišu Kusovca.
Premijer je, kako je saopšteno iz Vlade, naglasio da će se pod posebnom pažnjom Vlade naći pitanja izgradnje novog puta do kompleksa Luštica, prevazilaženja problema u vezi sa funkcionisanjem postrojenja za pročišćavanje otpadnih voda, kao i definisanje modela za rješavanje pitanja na realizacji projekta “Lukovića barake”.
“Predsjednica Matijević i njeni saradnici informisali su predsjednika Vlade o prioritetima infrastrukturnog unapređenja stanja u opštini Tivat poput izgranje bulevara, dva kružna toka u užem gradskom jezgru, kao i Centra za djecu sa posebnim potrebama”, navodi se u saopštenju.
Tokom razgovora iskazana je spremnost da se u partnerskom odnosu između Vlade i Opštine Tivat radi na rješavanju najvažnijih pitanja i unapređenja sveukupnog stanja.
“Predsjednik Duško Marković upoznao je čelnike Tivta sa ohrabrujućim rezultatima u implementaciji Vladinih politika, ukazujući na činjenicu da konkretni pokazetelji govore o vidljivom napretku. Značajno je poboljšan tretman Crne Gore kod međunarodnih finansijskih institucija, popravljen kreditni rejting, unaprijeđen poslovni ambijent i uslovi poslovanja. Stvaraju se uslovi za ubrzaniji razvoj Crne Gore i naredne godine biće godine razvoja, kazao je predsjednik Marković. U tom procesu značajna je i uloga opština”, navelu su iz Vlade.
(RTCG)