Povodom Dana škole, 25. novembra u Muzičkoj je sinoć održan koncert i otvornea izložba posvećeni velikom jubileju – 125 godina postojanja Velikog gradskog parka. Ujedno, na ovaj način je obilježen 53 rođendan škole. Organizatori večeri su škola i Centar za kulturu.
Koncert je otvorio Orkestar škole izvedbom Ljubavnog marša, a koncert su zaokružili valcerom „Na lijepom plavom Dunavu“, a između se sanjalo, plesalo, recitovalo i pričale priče o najstarijem parku na istočnoj obali Jadrana. Kroz muzičko veče posvećeno školi i gradskom parku, publiku je vodio publicista Mašo Čekić, koji je istakao da danas o Velikom gradskom parku brine Sekretarijat za zaštitu životne sredine, a upravlja KomunalnoTivat.
Publika je znala da nagradi izvođenja učenika i profesora, ali i oni da se zahvale pa je orkestar na kraju izveo Radecki marš na bis.
Koncertom je obilježen još jedna jubilej, 150 godina svjetski popularnog muzičkog djela “Na lijepom plavom Dunavu” Johana Štrausa, a na koncertu u Tivtu izvedbi “Dunavskog valcera” priključila su se dva para, članovi NVU “Maškarada” koji su i slikovito dočarali kako je bilo na balovima iz vremena osnivanja parka u kome su se i prije jednog vijeka organizovale koncertne i plesne večeri.
„Ispraćena je još jedna odlična generacija maturanata, koja je svoje školovanje nastavila van granica Crne Gore. U ovoj godini imali smo i prvi dječji mjuzikl, iza nas je godina koju ćemo pamtiti po saradnji sa duborvalkom Muzičkom školom i projektom ‘Muzika ili glazba stvara prijateljstva’. Škola prednjači po instrumentalnom broju odsjeka u odnsou na okruženje. Godinama unazad imamo brojen nastupe u Velikom gradskom parku“, istakla je Bubanja koja se zahvalila direktoru Centra koji je, kako je navela, prepoznao zajedničke mogućnosti, ali i Opštini koja je koncert uvrstila u program Novembarskih dana.
Predsjednica Opštine Snežana Matijević je zahvalila organizatorima na ideji da povodom velikog jubileja organizuju ovo veče posvećeno Velikom gradskom parku. „I kad su ove dvije institucije u pitanju možemo se nadati i u narednom periodu još sadržajnijim događajima i svakako da ovaj datum zaslužuje mjesto u kalendaru proslave grada pa i više od toga“, kazala je Matijević podjelivši ličnu emociju o kapetanima i pomorcima koji su sa svojih putovanja donosili sadnice iz svih dijelova svijeta i sadili ih u parku. „Za mene je to dirljiva priča onih koji negdje daleko biraju sadnicu koju će posaditi na svojoj zemlji, u svojoj bašti, u svom parku. I naš gradski park me uvijek podsjeti na čežnju za domom i zato tretitajmo naš park baš kao dom“, poručila je predsjednica Opštine.
Nije mali put koji je prošao Veliki gradski park. Uz muziku ćemo se podsjetiti njegovog istorijata i onoga što je on nekada bio, kako je nekada živio, ali i zahvaliti onima koji su mnogo učinili da se on sačuva, a to je NVO „Evropski dom“, Mariji Nikolić, Nevenu Staničiću, Marijani Mišić- Škanata, kazala je sekretarka Sekretarijata za zaštitzu životne sredine, Tatjana Jelić koja se zahvalila i Muzičkoj školi sa kojom Sekretarijat ima izuzetnu saradnju.
„Veliki gardski park je prvi urbaniozovovani dio i prvo gradsko obilježje Tivta koje je napravio Maksimilijan fon Šternek. Treba i na taj način razmišljati o parku koji je i prvi nagovještaj grada“, kazao je direktor Centra Neven Staničić podsjetivši na garden parti koji je organizovan u gradskom parku „pod raskošnom svjetlošću lampiona“ 1924. godine.
Ideja o koncertu rezultat je saradnje Muzičke i Centra za kulturu, čiji je direktor, Neven Staničić imao ideju da se koncert organizuje baš u parku, koji je i inače često pozornica učenicima Muzičke, kazala je direktorka Pina Bubanja istakavši da je to trebalo realizovati u septembru, ali se to nije moglo uraditi iz opravdanih razloga pa je koncert održan u Muzičkoj školi.