U Gornjoj Lastvi večeras je odrzana tradicionalna 45. Lastovska fešta, u organizaciji KZU Napredak.
U prisustvu brojnih gostiju ispred crkve feštu je otvorilo GPD Tivat kracim nastupom, a zatim je izvrsena smotra odreda Bokeljske mornarice, podružnica Tivat. Nakon sto su mornari ispalili plotun “kao jedan”, odigrano je i tradicionalno kolo. Festa je nastavljena na platou spred Doma kulture a goste je zabavljao Next band iz Omisa.
Organizaciju feste sufinansirala je Opština Tivat.

