U magičnom prostoru ljetnjikovca „Buća“ sinoć je ispričana i izvedena bajka/ koncert „Muzički razgovori – simfonijska bajka Peća i vuk“ za koju je muziku i tekst napisao ruski kompozitor Sergej Prokofjev.
Uzbudljiv i zanimljiv muzički program na radost, posebno najmlađe publike, privukao je i odrasle koji su takođe uživali u muzičkoj priči koju su izveli profesori 17. Međunarodne radionice za duvačke instrumente uz „glumačku“ podršku djece iz Muzičke škole. U pitanju je premijera ne samo u Crnoj Gori nego i šire. Ideja da se radi sa učenicima, drugačije od uobičajenog izvođenja, potekla je od direktorke Muzičke škole, Pine Bubanje.
Učesnici su uspjeli da publiku odvedu u svijet mašte, posebno odraslu koja se vratila u djetinjstvo i zajedno sa djecom sinoć uživala.
Zanimljiva i duhovitu priču o hrabrom dječaku Peći, njegovoj igri i mašti, životinjama vuku, patki, mački i ptici, zabrinutost i ljutnju Pećinog djede, „hrabrost“ lovaca, kroz priču naratora –Dragana Lakovića, dočarali su članovi duvačkog kvinteta Beogradske filharmonije: Marina Nenadović – flauta, Bojan Pešić – oboa, Veljko Klenkovski – klarinet, Nenad Janković – fagot, Nenad Vasić – horna i učenik III razreda srednje UMŠ “ Luka Sorkočević “ iz Dubrovnika – Aleksandar Lazinica, na udaraljkama.
U priči su pojedine osobe i životinje predstavljene instrumentima: pticu- flauta, patku –oboa, mačku- clarinet, fagot- djed, vuk, horna, udaraljke- lovci, a ansambl je bio Peća.
Profesorka flaute koja više godina radi na Radionici za duvačke instrumente i koja je članica kvinteta kaže da je ova priča u Tivtu rađena potpuno drugačije nego što je to uobičajeno. „Nemam tačan broj predstava koji smo mi odsvirali, a svirali smo je širom Srbije, i u saradnji sa Francuskim kulturnim centrom, ali nikada ne na ovakav način, ne sa glumcima. Tivatska djeca su sjajno uradila cijeli dimenziju koju mi do sada nismo imali prilike da vidimo. To je kod nas bio naš sastav muizičara i narator na sceni i to je ono kako se ona najčešće izvodi. Ovo je drugačije i izvedeno je na fantastičan način. U odnosu na vrijeme kada je pisan, današnje vrijeme je mnogo više vizuelno i zato traži ovu dimenziju koju smo spremili sa djecom iz Tivta. U kombinaciji sa njima, kostimima, svjetlom i ambijentom ljetnjikovca bilo je fantastično“, utisci su koje ej prenijela profesorka flaute koja je zadovoljna radom na aradionici i uslovima koje imaju u Muzičkoj školi.
U ulozi životinja bili su učenici Muzičke škole Tivat: ptica – Iva Matijević, dječak Peća, Sava Božović, djed – Nikola Božović, patka – Anđela Homen, mačka- Barbara Pean, vuk- Martina Marković, lovci Kristina Radulović i Tea Čelanović. Njih je pripremala nastavnica Anđela Homen.
Sava Božović koji bio u ulozi Peće kaže da je imao malu tremu, ali je zadovoljan kako je to bilo na sceni.“Bilo ej lijepo zbog društva, scene i rada tokom priprema“, kaže Sava. U ulozi djeda bio je Nikola Božović koji nije imao tremu. “Biti djeda je zaista avantura, promjeniti svoj lik iz djeteta u starca zaista je zanimljivo i ne može opisati riječima“, rekao je Nikola.
Za svjetlosni efekat bio je zadužen Radomir Stamenković, a scenografiju i maske radio je Zoran Kruta.
Simfonijskom bajkom “ Peća i vuk“, zaokružen je rad 17. radionice za duvačke instrumente koja je počela 18. i traje do 23. avgsuta, a čiji je organizator NVO „Ars praesentia Boke Kotorske“ u saradnji sa Muzičkom školom Tivat.