Arsenal je bio bolji u prvom piluvremenu, Grbalj u drugom. Ali, da meč ne završi neriješnim rezultatom potrudio se Argentinac Montenegro koji je evro golomtri minuta prije kraja, riješio komšijski derbi i Tivćanima donio pobjedu. U tivatskom klubu su očekivali tešku utakmicu protiv dobrog Grblja i to se obistinilo.
“Ovo nam je najteža utakmica ove sezone. Grbalj ima dobar tim, igra dobar fudbal i ja komšijama od srca želim da ostanu u Ligi. Nama nekoliko igrača nije moglo da igra, a na kraju smo nagrađeni za borbenost i upornost. To je već prepoznatljiv kvalitet ovih momaka. Mnogo važna pobjeda pred derbi u Biejlom Polju u srijedu” – kazao je za naš radio šef struičnog štaba Arsenala Radisav Dragićević.
Sa njim se složio i kapiten Ćetko Manojlović, koji je uspješno dirigovao odbranom Arsenala:
“Jedna od najtežih utakmica u ovoj polusezoni. Grbalj je dobar, možda i bolji od klubova koji su iznad njega na tabeli. Bila nam je potrebna ova pobjeda, posebno pred derbi u Bijelom Polju. Tamo idemo da pobjedimo” – rekao je za naš radio Manojlović.
“Oni za prvo mjesto a mi za opstanak, ali je derbi derbi. Pobjedili su, šta reći. Dobra utakmica, čestitam mojim momcima. Igrali smo odlinču utakmicu. Žalostan sam što smo izgubili. Sa ekipama iz vrha smo igrali ravnopravno, a gubili smo mečeve. To je fudbal. Ne znam šta je realno u crnogorskom fudbalu, i da li imamo realne šanse za opstanak, ali mi gledamo sebe” – rekao je za Radio Tivat strateg Grblja Viktor Trenevski.



