Program rada TO Tivat sa finansijskim planom za 2023 bila je prva tačka Dnevnog reda sedme sjednice SO Tivat.
Sa osnovama dokumenta odbornike je upoznala direktorica Danica Banjević a odbornici otvorili diskusiju postavljajući pitanja o izletničkoj taksi, realizovanim projektima, utrošenom novcu, organizaciji novogodišnjih dešavanja a najviše o karuselu koji je tih dana bio postavljen na Pinama.
Za odbornicu Dubravku Nikčević Program rada je dobro koncipiran a finansijski plan ambiciozan ali realan. Pitala je šta je sa izletničkom taksom kao izvornim prihodom te kako da se odluka o njenoj primjeni stavi u funkciju jer je donesena još 2018 godine a obuhvatala je Gornju Lastvu i Gradski park.
Odbornicu Nikčević je zanimalo i da li se razmišlja o novom konceptu za Novogodišnji program, pa je direktorica Danica Banjević odgovorila da je zajedno sa Napretkom potrebno dogovoriti način na koji se može organizovati veći broj tura u Gornju Lastvu, tim prije što postoji interesovanje sa kruzera, odnosno agencija koje rade ture sa kruzera. Prošle godine se počelo sa besplatnim izletima jednom sedmično kroz Veliki gradski park, ali direktorrica Banjević smatra da su neophodni dodatni sadržaji zašto treba malo vremena.
Odbornik Aleksandar Đurović (SDP) je konstatovao da je Novogodišnji program bio siromašan i pitao da li je postojala saradnja sa opštinom i da li se već razgovara za kraj ove. Direktorica TO odgovorila da se razgovaralo duže od dva mjeseca a nije postignut dogovor da se „izađe“ sa kućicama. Dobru saradnju sa opštinom ilustruje podatak po kome je za cijenu dočeka Nove godine (113. hiljada) opština izdvojila 60. hiljada.
Odbornika Zdravka Mitrovića (SD) je zanimalo ko je obezbijedio struju za već pomenuti karusel i kako je uopšte došlo do toga. Slično je pitao i Igor Petković (SD) a zanimala ga je i nabavka novog vozila za TO. Dubravka Nikčević (DPS) je sugerisala da se sinhronizuju sredstva koja TO izdvaja za manifestacije a Ćazim Lisičić (SDP) pitao šta je u 2022 godini urađeno na valorizaciji kulturne baštine i koliki je iznos iskorišten. Direktorica Banjević je odgovorila da se dugo čekalo na formiranje komisije pa kad je formirana, sredinom 2022 godine, stekli su se uslovi za raspisivanje Javnog poziva za valorizaciju kulturne baštine za sredstva iz 2020. i 2021. Javni poziv je raspisan u septembru 2022 a krajem novembra donešena odluka koji će projekti biti podržani.
Odbornik Đurović je ponovio da ugostitelji nisu bili zadovoljni organizacijom dočeka Nove godine, da su potrebna veća ulaganja u Gornju Lastvu, Bogdašiće i Lušticu i da je za karusel trebao biti raspisan tender. Za doktoricu Renatu Bergam Grandis put ka turističkoj valorizaciji ruralnih područja, vodi i do zdravstvenih benefita. Po njoj, Vrmca na prvom mjestu.
Odbornici Skupštine opštine Tivat danas su sa 17 glasova za usvojili Plan i program rada sa finansijskim planom Autobuske stanice Tivat za 2023. godinu
Autobuska stanica planira da svojom mrežom autobuskih linija i dalje pokriva sve gradove u zmelji i održava autobusku vezu sa Srbijom, Hrvatskom i Sjevernom Makedonijom. Dnevno broj polazaka autobusa planira se na 116 u sezoni i 62 u vansezoni. Planirani promet za ovu godinu je 62 hiljade karata, što je porast od 13,4% u odnosu na prošlu godinu.
U Autobuskoj očekuju da će ove godine ostvariti prihod od 274 hiljade eura, 8,4% posto više nego lane, što je dovoljno da se pokriju svi troškovi i ostvari dobit od blizu 30 hiljada eura.
Dubravka Nikčević iz DPS je pohvalila Plan i program rada koji je po njoj obrazac kako se to radi, ali je i pitala da li je Opština Tivat odustala od fuzioniranja Autobuske stanice i Parking servisa.
„Nama u Tivtu bi se mogla desiti situacija kao i sa trajektom da donosimo neke odluke, ukidamo neke djelatnosti i stanemo i ne znamo šta ćemo dalje. Imamo li viziju? I zašto danas ne raspravljamo i o Planu i programu rada Parking servisa, kao ključnog subjekta Odluke o fuzioniranju? Da li je Plan i program rada Parking sevisa prošao Odbor direktora?“ – pitala je Dubravka Nikčević.
Aleksandar Đurović iz SDP je pitao koji je rok spajanja dva preduzeća:
„Dobro je da se planira dobiti. Direktor Zejak dosta priča, dosta i kaže, a ima i smisla za humor, što je takođe dobro. Donijeta je Odluka o spajanju dva preduzeća, donijet je i Elaborat i nije to toliko komplikovano, pogotovo kad za to platite konsultanta. Opština, kao vlasnik oba preduzeća, ima sve informacije, i moramo znati rok spajanja. Ne možemo pričati o tome narednih pedeset godina. Rokovi se moraju znati. Ako su rokovi probijeni ja pitam zašto su probijeni. Ne prihvatam odgovor da se radi polako“ – naglasio je Aleksandar Đurović.
Igor Petković iz SD je pitao sekretara za privredu da li će objedinjeno preduzeće dobiti sve licence:
„Ovo je velika procedura, potrebno je mnogo stvari da se uradi da bi se funkcionisalo na pravi način. Hoćete li uspjeti da dobijete sve licence za Autobusku stanicu i hoćemo li vidjeti te licence? – pitao je Petković.
Renata Bergam Grandis iz DPS je pitala da li se ima uvid sa menadžmentima Autobuskih stanica u drugim zemljama, pa čak i u drugim kontinentima.
Ćazim Lisićić iz SDP je takođe pohvalio Plan i program sa finansijskim planom Autobuske stanice, ali naglasio da ima i nepotrebnih rečenica. On je pitao šta će se uraditi sa dobiti.
„Pohvaljujem da će se ostvariti dobit blizu 30 hiljada eura. Ali zašto u Planu nema da će se dodatno uložiti u infrastrukturu i šta ćete uraditi sa divljiim stajalištima? – pitao je Lisičić.
Sekretar za privredu Vedran Božinović je odgovorio na postavljena pitanja:
„Autobuska stanica dobro funkcioniše, nema žalbi korisnika. Nekad Autobuska izgleda bolje nego aerodrom. Izvještaj Parking servisa još nije usvojen, još se neke stvari popravljaju. Čim bude usvojen na Odboru direktora naći će se na dnevnom redu Skupštine. I to baš iz razloga da ne bismo dospeli u situaciju kao sa trajektom, mi to radimo pažljivo i po planu.Nadamo se da ćemo vrlo brzo imati jedno preduzeće. Spajanje dva preduzeća u Crnoj Gori nije baš uobičajeno, ovo je pionirski poduhvat. Mi gledamo da rješimo imovinsko pravna pitanja i prava radnika. I vodimo računa da ne napravimo neki pogrešan korak i zbog građana Tivta i zbog vas odbornika koji ćete nas pitati šta smo uradili. Nisam stručnjak za licence, ali dobili smo privremenu licencu. Ne vidim zašto bi bio problema da Parking sevis dobije licence koje je dobila Autobuska stanica. Načelno odbornik Aleksandar Đurović je u pravu, ali treba znati da je neke odluke donijela ova Skupština a neke Odbor povjerenika“ – rekao je Božinović.
Učestvujući u raspravi direktor Autobuske stanice Vasilije Zeljak je rekao da je plan mapa puta i rada jednog preduzeća u godini dana.
„Mi planiramo i dobit u ovoj godini 29 hiljada i 400 eura što je sasvim dobar profit na nivou grane u kojoj poslujemo. Vidjećemo šta ćemo sa dobiti. Mislim da treba ostaviti u neraspoređena sredstva jer se očekuje fuzioniranje dva preduzeća. Da sačekamo da vidimo šta dalje. Ulažemo neka manja sredstva u održavanje. Mislim da Tivat zaslužuje da ima autobusku stanicu klase A. I očekuje se da buduće objedinjeno preduzeće uloži dodatna sredstva da se dobije ova klasa“ – rekao je Zeljak.
Takođe, evidentirani su prestanci mandata potpredsjednicima Vladimiru Arsiću koji je podnio ostavku na tu funkciju i Goranu Božoviću kome je po sili zakona prestao mandat usljed ostavke predsjednika opštine.
Arsić se kratko obratio zahvalivši kolegama i lokalnim preduzećima za saradnju.
„Predsjedniku opštine takođe. Želim da kažem da ova lokalna vlast, nova, smo ostavili dobar temelj za dalje napredovanje. Da vode računa da se konačno uozbiljimo i krenemo putem kojim smo trebali. “Ko neće da se smiri, smiriće ga život, a život nema baš prijatne metode za to”- rekao je Patrijarh Pavle. U pamet se ljudi“-kazao je Arsić.
Na današnjoj sjednici tivatskog Parlamenta je sa 17 glasova za usvojen Plan i program rada sa finansijskim planom za 2023. JU Dnevni centar za djecu i mlade sa smetnjama i teškoćama u razvoju.
Direktor Centra Srđan Krunić je istakao da je njihov Plan i program rađen u korist članova ustanove sa ciljem poboljšanja uslova dnevnog boravka u njoj , kao i prepoznavanja njenih korisnika u užoj i široj zajednici.
Na osnovu odluke o budžetu Opštine Tivat, veći dio sredstava je obezbjedila Opština Tivat, kao osnivač Dnevnog centra , i to u iznosu od 200. 984 eura . Takođe u budžet Dnevnog centra uslazi prihodna strana koju će ova ustanova ostvariti putem participacije Ministarstva rada i socijalnog staranja na osnovu Rješenja za korišćenje usluge dnevnog boravka u iznosu od 55.000 eura, što je ukupno 255.984 eura. Krunić je podsjetio na tekuće probleme sa infrastrukturom, vlagom, nedovoljnim prostorom za korisnike i ukazao na neophodnost izgradnje novog objekta za tu ustanovu i to za djecu i mlade do 27 godina, sa posebnim odjeljenjem za mlade preko ove starosne granice.
Učestvujući u raspravi odbornik Ćazim Lisičić je zamjerio što finansijski plan te ustanove za 2023. nema uporedno stanje za 2022. On je pitao zašto je iz budžeta Opštine izdvojen za 40.000 e manji iznos nego prošle godine ako je poznato da Dnevni Centar ima problema i sa infrastrukturom i sa prostorom za korisnike, dodajući da bi ta sredstva mogla biti upotrebljena za nove rekvizite ili prevozna sredstva.
Srđan Krunić je objasnio da je suma opredjeljena iz budžeta Opštine Tivat prema Centru smanjena jer je u novembru došlo do povećanja plaćanja Ministarstva rada i socijalnog staranja za usluge crnogorskih Dnevnih centara i ta sredstva su podignuta sa 150 na 250 eura na mjesečnom nivou po korisniku. On je dodao da je to značajno podiglo prihodnu stranu Dnevnog centra te nije bilo razloga za gomilanjem sredstva, jer su podijelili sredstva i napravili projekciju ukupnog budžeta za ovu godinu. Krunić takođe smatra da je njihov Plan i program za 2023. ne treba da sadrži plan i program i za 2022.
Sekretar Sekretarijata za finansije Jovan Brinić je istakao da Dnevni centar nikada neće ostati bez pomoći od strane Opštine i podsjetio da se sredstva za izgradnju i proširivanje kapaciteta ove ustanove opredjeljuju iz kapitalnog dijela budžeta opštine Tivat i da to nisu sredstva koja se transferuju Dnevnom centru.
Na sjednici su usvojeni i zapisnici sa prethodne dvije sjednice.
Na kraju sjednice, osma tačka bila je posvećena odbroničkim pitanjima i odgovorima.
Aleksandar Đurović:
Koje su konkretne formalno pravne radnje(zahtjevi, rjesenja, ugovori, projekti, idejna rjesenja, konkursi, tenderi)preduzete do danasnjeg dana vezano za rjesavanje problema male scene u atrijumu ljetnjikovca Buca- Lukovic? 2. Da li je tacno da je predsjednik opstine vrsio pritiske na direktore javnih preduzeca i ustanova i trazio njihove ostavke i ako jeste zbog cega, o kojim se preduzecima i ustanovama radi i na osnovu kojih ovlascenja?
Direkcija za investicije, odgovor na pitanje komisije – Aleksandar Đurović.
„ U vezi postavljenog pitanja odbornika Aleksandra Đurovića,a koji se odnosi na preduzete pravne radnje za rješavanje problema male scene u atrijumu ljetnikovca „Buća Luković” obavještavamo Vas sljedeće: – dana 12.01.2023 godine JU Muzej i galerija Tivat je Upravi za zaštitu kulturnih dobara CG,(PJ Kotor) uputila Zahtjev za izdavanje konzervatorskih uslova za atrijum (U cilju daljeg razvoja muzeja i kulturnog dobra planirano je:parterno uređenje prostora atrijuma,prostor za edukaciju na otvorenom izložbe koje odgovaraju funkciji muzeja,programi adekvatni prostoru atrijuma kao što je promocija knjiga i sl.). Nakon dobijenih konzervatorskih uslova pristupit će se izradi tehničke dokumentacije na način i u obimu kako je definisano istima. V. d. direktor-a Vlado Brguljan“.
U skladu sa postavljenim odbornidkim pitanjem od strane Aleksandra Ourovida proslijedujemo Varn odgovor od strane Direkcije za investicije br. 07-040/23-40/1 od 20.02.2023. godine, a koji se tice Ijetnikovca “Buéa Lukovié”.
Što se pak drugog pitanja tiče, ovaj predsjednik opštine ističe da nije vršio pritiske na direktore JU i preduzeda po bilo kom osnovu, niti je u odnosima prema istima izlazio iz domena svojih nadležnosti.
Na osnovu člana 60 Poslovnika o radu Skupštine opštine Tivat postavljam odborničko pitanje Predsjedniku opštine Željku Komnenoviću, Aneta Radmilović
.
Da li su žalbe lokalnih službenika Komisiji za žalbe Vlade Crne Gore a povodom prekida radnog odnosa usvojene i na šta upućuje sadržaj rješenja Komisije za žalbe te kakav će biti vaš dalji postupak po ovom osnovu? Objašnjenje: Opština Tivat sa promjenom vlasti, tj.dolaskom na vlast Narod pobjeduje i koalicionih partnera sprovela je, kako kažu, racionalizaciju broja zaposlenih, odnosno drugim riječima dala otkaz za preko 40 službenika, pravdajući to razlozima nepostojanja potrebe za tolikim brojem službenika. Naknadnim novim zapošljavanjima koja traju i do danas aktuelna lokalna vlast je potvrdila da nije cilj smanjenje administracije već sprovođenje političkog (stranačkog) zapošljavanja. Sekretarijat za lokalnu upravu, dobio je Rješenja od Komisije za žalbe Vlade Crne Gore a po osnovu žalbi lokalnih službenika o prekidu radnog odnosa pa tražim obrazloženje Opštine Tivat u vezi sadržaja tih rješenja kao i kako namjeravaju da isto pobiju a pridržavajući se Zakona o državnim službenicima i namještenicima, Zakona o zaradama u javnom sektoru, Zakona o lokalnoj samoupravi, Zakona o upravnom postupku.
SEKRETARIJAT ZA LOKALNU UPRAVU Tivat, 20.02.2023. g. Br: 11-040/23-41/1 ZA: URED PREDSJEDNIKA Predmet: Dostava odgovora Poštovani, Shodno Vašem podnesku br. 01-040/23-2/3-1 od 16.02.20232. godine kojim ste proslijedili ovom organu odborničko pitanje odbornice Anete Radmilović, koja je tražila informaciju o žalbama lokalnih službenika opštine Tivta na rješenja o prestanku radnog odnosa, te informaciju kakav će biti dalji naš odnos prema istima, obavještavamo Vas o sljedećem: Komisija za žalbe je u svemu (osim u dva slučaja) potvrdila rješenja opštine Tivat o stavljanju na raspolaganje svih službenika (oko 40 zaposlenih) opštine Tivat na interno tržište rada, koje raspolaganje je sprovedeno krajem 2020. godine, shodno odrebama člana 128-130 Zakona o državnim službenicima i namještenicima (Sl. list Crne Gore” br. 02/18, 34/19, 08/21). Odluke o prestanku radnog odnosa navedenim službenicima Komisija je poništila za žalbe i vraćena na ponovni postupak i odlučivanje sa tačnim smjernicama koje nepravilnosti u postupku, i u rješenjima treba korigovati, kako bi se donijela nova, na zakonu zasnovana rješenja. U konkretnom, prigovori Komisije su se uglavnom odnosili na davanje preciznog obrazloženja da li su se službenici tokom perioda raspolaganja mogli rasporediti na neko od radnih mjesta u organima lokalne uprave”, odnosno informacije, da li je bilo raspisanih internih oglasa za koje su eventualno isti ispunjavali uslove, kao i na otklanjanje nekih drugih, formalnih nedostataka. U tom pravcu, opština Tivat će u svemu postupiti po instrukcijama Komisije za žalbe, otkloniti utvrđene nepravilnosti i donijeti nova, na zakonu zasnovana rješenja, za koje osnovano vjerujemo da će biti potvrđena od strane Komisije. Sa poštovanjem, Tanja Peričić pomoćnica sekretarke.
Na osnovu člana 60 Poslovnika o radu Skupštine opštine Tivat postavljam odborničko pitanje Sekretarijatu za uređenje prostora, dbornica Dubravka Nikčević.
1. Kada će biti završen Prijedlog studije zaštite brda “Vrmac” i Prijedlog Odluke o proglašavanju Parka prirode “Vrmac” s obzirom da je javna rasprava završena 10.oktobra prošle godine i da li je obrađivač uvažio valjane sugestije i primjedbe i dostavio korigovanu studiju predlagaču- Opštini Tivat? Obrazloženje:
Studijom i Odlukom o proglašavanju Parka prirode “Vrmac” trebalo bi biti definisano da se Vrmac zaštiti i postane prirodno dobro. Javna rasprava o Nacrtu Odluke o proglašavanju Parka prirode “Vrmac” i Nacrtu studije zaštite brda “Vrmac” održana je u periodu od 09.08.2022. godine do 09.09.2022. godine ,ali je zbog velikog interesovanja javnosti i ogromnog broja primjedbi te negodovanja, prije svega vlasnika posjeda na tom području, javna rasprava produžena još mjesec dana tj. do 10.oktobra. Tivćani, vlasnici imanja na Vrmcu, najvećim dijelom starosjedioci, izrazili su na javnim raspravama nepovjerenje i dali veliki broj primjedbi na Nacrt. Najviše primjedbi građani su imali na preširoko određene granice zaštićenog područja kao i spriječavanje da adekvatno valorizuju svoje nasljeđe s obzirom na zabranu gradnje . Takođe zbog zabrane lova, koji stoji u studiji, djelovanje Lovačkog društva nije moguće. Sve navedeno izazvalo je burnu i negativnu reakciju građana Tivta koji očekuju da se njihove primjedbe uvaže.
Tivat,13.02.2023.g. Odbornica u SO Tivat Dubravka Nikčević
Poštovani, Dopisom broj 03-016/23-49/5 od 14.02.2023. godine, obratili ste ovom organu sa zahtjevom da, shodno odredbama Poslovnika o radu Skupštine opštine Tivat (Sl. list CG- opštinski propisi”, br. 37/18 i 07/21), Službi Skupštine dostavi odgovor na odborničko pitanje, koje je postavila odbornica Dubravka Nikčević, elektronskim putem, dana 13.02.2023. godine, a u kojem se pomenuta odbornica interesuje kada će biti završen Prijedlog studije zaštite brda Vrmaci Prijedlog Odluke o proglašavanju Parka prirode.Vrmac s obzirom da je javna rasprava završena 10. oktobra prošle godine i da li je obrađivač uvažio valjane sugestije i primjedbe i dostavio korigovanu studiju predlagaču – Opštini Tivat”. Postupajući po prednje navedenom zahtjevu, Sekretarijat za uređenje prostora vas ovim putem informiše o sljedećem: Tokom javne rasprave za Nacrt Odluke o proglašavanju Parka prirode Vrmac” (u daljem tekstu Nacrt Odluke) i Nacrt Studije zaštite brda Vrmac” (u daljem tekstu Nacrt Studije), koja je održana u periodu od 09.08.2022. godine do 09.09.2022 godine, a koja je zbog velikog interesovanja javnosti produžena do 10.10.2022. godina, ovom organu je dostavljen veliki broj primjedbi, predloga, mišljenja i sugestija od strane građana, institucija i organizacija; Na Centralnoj javnoj raspravi za Nacrt Studije i Nacrt Odluke, prisustvovalo je stopetnaest (115) gradana predstavnika institucija i organizacija, od kojih su mnogi iznijeli primjedbe, koje su sadržane u Zapisniku zavedenom kod ovog organa pod brojem 07-322/20-5/18 od 02.09.2022 godine; U postupku javne rasprave pristiglo je mišljenje od strane Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede (zavedeno pod brojem 07-322/20-5/40 od 17.10.2022. godine), u kojem je navedeno da to ministarstvo smatra da je u zoni zaštite i aktivni režim zaštite i zoni zaštite il režim održivog korišćenja budućeg Parka prirode Vrmac”, moguće vršiti lov u skladu sa Zakonom o zaštiti prirode (Sl. list CG, br. 54/161 18/19) iu skladu sa zakonom kojim so uređuju oblasti divljači i lovstva, odnosno Zakonom o divljači i lovstvu (Sl. list CG br 52/08/48/15); Sekretarijat za uređenje prostora u čijoj su nadležnosti izmedu ostalog poslovi zaštite životne sredine, dostavio je obradivaću svoje primjedbe, zavedene pod brojem 09-322/20-5/42 od 15.11 2022 godine, među kojima je zahtijevano da se razmotri mogucnost izuzimanja djelova naselja iz predloženog obuhvata parka prirode ili da naselja i njihova okolina imaju blaži stepena zaštite, da se jasnije definišu kritenjumi po kojima su odredene granice izmedu zona zaštite, da u odgovarajućem mjestu u Studiji budu navedene zakonske odredbe koje se odnose na status imovine u odnosu na proglašavanje područja parkom prirode, da Lovačkom udruženju Tivat bude omogućen lov u zonama sa režimom končenja ili ill stepena, i dr. a sve u namjen da u budućnosti stanovništva i vlasnici nekretnina imaju veću mogućnost nesmetanog raspolaganja svojom imovinom; Nakon isteka roka za javnu raspravu, ovaj organ je primio sve primjedbe, prijedloge, mišljenja i sugestije, dopisom zavedenim kod ovog organa pod brojem 07-322/20- 5/43 od 15.11.2022. godine, dostavio Agenciji za zaštitu životne sredine, kao obrađivaču Nacrta Studije, sa molbom da, nakon sagledavanja dostavljene dokumentacije, bude razmotrena mogućnost korigovanja Nacrta Studije, te da ovom organu bude dostavljen korigovani Nacrt Studije sa odgovorima na primjedbe, kako bi procedura zaštite predmetnog područja bila nastavljena; Agencija za zaštitu životne sredine je dana 06.02.2023. godine, dopisom broj 07- 322/20-5/46, dostavila ovom organu odgovore na primjedbe na Nacrt Studije. Uvidom u dostavljene odgovore utvrđeno je da obrađivač nije u cjelosti postupio u skladu sa dostavljenim primjedbama od strane građana, institucija i organizacija, kao ni primjedbama dostavljenim od strane ovog organa; Zakonom o zaštiti prirode, kojim je propisan postupak proglašavanja odnosno stavljanja pod zaštitu prirodnih dobara, nisu definisani rokovi u pogledu korigovanja Studije zaštite, te u ovom trenutku nije moguće precizirati kada će biti završen Predlog Studije zaštite. Shodno gore navedenim činjenicama, u saradnji sa Opštinom Kotor, u toku su aktivnosti, u cilju organizovanja zajedničkog sastanka sa predstavnicima Agencije za zaštitu životne sredine, kako bismo još jednom ukazali na konstruktivne predloge građana i lokalnih samouprava, te pokušali doći do prihvatljivog i kvalitetnog dokumenta koji će omogućiti dalju zaštitu ovog prostora ali i osnovnih potreba stanovnika da svojim radom, uvođenjem i održavanjem novih sadržaja doprinose razvoju ruralnih predjela, turizma i ekonomske valorizacije zemljišta čiji su vlasnici. Sa poštovanjem, Sekretarka Milica Manojlović, dipl.ing.arh.
Na osnovu člana 60 Poslovnika o radu Skupštine opštine Tivat postavljam odborničko pitanje Predsjedniku opštine Željku Komnenoviću, odbornik Nebojša Kašćelan.
1. Koliki je broj novozaposlenih službenika u lokalnoj upravi (sa Službom zaštite) od kada ste imenovani za Predsjednika opštine (16.10.2020.g.) do datuma podnošenja ovog odborničkog pitanja. Navesti spisak, poimenično i sa nazivom radnog mjesta za novozaposlene po službama i sekretarijatima a za ovaj navedeni period.
Obrazloženje:
Kako je nakon promjene vlasti novo rukovodstvo Opštine pribjeglo otpuštanju na desetine lokalnih službenika i namještenika a iz razloga, kako ste navodili, racionalizacije lokalne uprave i smanjenja broja viška zaposlenih, te kako je u prethodnom periodu došlo do prijema većeg broja zaposlenih u lokalnoj upravi sa gotovo identičnim opisom poslova, neophodno je valjano obrazloženje navedenih postupaka. S tim u vezi pitanje je usmjereno na postupanje lokalne uprave u smislu davanja otkaznih rješenja na jednoj strani a istovremeno zapošljavanja novih na drugoj strani.
Poštovani,
Shodno Vašem podnesku br. 01-040/23-2/1-1 od 16.02.20232. godine kojim ste proslijedili ovom organu odborničko pitanje odbornika Nebojše Kašćelana, koji je tražio informaciju o broju zaposlenih lokalnih službenika opštine Tivat, uključujući i Službu zaštite, počev od 16.10.2020. godine, nakon imenovanja predsjednika opštine, traženu informaciju Vam u prilogu dostavljamo:
Redbr.
Ime i prezime
Organ
Radno mjesto
1.
Ivana Đerković
Sekretarijat za uređenje prostora
Viša savjetnica III za urbanizam i legalizaciju objekta
2.
Aleksandra Mustur
,,
Samostalna savjetnica III za urbanizam i planiranje
3.
Dijana Malinić
Sekretarijat za privredu
Viša savjetnica III za teritorijalnu organizaciju, regulaciju saobraćaja, puteve i drumski saobraćaj
4.
Jelena Okuka
Sekretarijat za finansije
Viša savjetnica III za pravne poslove
5.
Rakić Tamara
,,
Samostalna savjetnica III za vođenje i usaglašavanje registra poreskih obveznika
6.
Sanja Vuković
Služba predsjednika
Savjetnica III za privredu i međunarodnu saradnju
7.
Dijana Đinović
Direkcija za imovinsko pravne poslove i zastupanje
Viša savjetnica III za zaštitu imovine
8.
Zorica Luković
Služba za unutrašnju reviziju
Mlađa unutrašnja revizorka
9.
Tijana Dragojević
Služba predsjednika
Savjetnica I za odnose sa javnošću
10.
Tomović Duško
Direkcija za investicije
Viši savjetnik III za izgradnju i rekonstrukciju
11.
Backović Ivana
Direkcija za imovinsko pravne poslove i zastupanje
Ovlašćeno službeno lice I za zastupanje
12.
Kovačević Brankica
Sekretarijat za loklanu upravu
Referentkinja za ugostiteljske poslove
13.
Janko Rakočević
Direkcija za imovinsko pravne poslove i zastupanje
Rukovodilac odjeljenja za zaštitu imovinsko pravnih interesa
14.
Milan Vukošić
Služba zaštrite
Referent za operativno planske poslove
15.
Radmila K. Đurišić
Služba Predskednika
koordinator
16.
Anđela Medenica
Sekretarijat za inspekcijski i komunlani nadzor
Komunalna inspektorka III za stambeno komunalne i poslove turizma
17.
Biljana B.Samardžić
Sekretarijat za privredu
Samostalna savjetnica III za komunalne djelatnosti i upravni nadzor
18.
Dejana Bogdanović
Direkcija za investicije
Samostalna savjetnica III za javne nabavke
19.
Ivo Pean
Seretarijat za uređenje prostora
Viši savjetnik III za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost-lice sa invaliditetom
Na određeno vrijeme od 6 mjeseci su zaposlena sljedeća lica:
Sekretarijat za inspekcijski i komunalni nadzor:
Mirjana Rosić-komunalna policajka
Predrag Guberinić-komunlani policajac
Služba zaštite:
Pavle Kostić
Savo Lubarda
Šćepan Samardžić
Srđa Smolović
Radovan Stevović
Od oktobra 2020. godine do danas, u opštini Tivat je bilo angažovano 7 pripravnika kojima je istekao pripravnički staž:
Jovana Bulajić
Aleksandra Štilet
Vesna Ivošević
Tijana Štilet
Vladan Kralj
Dijana Malinić
Jelena Okuka
Trenutno su radno angažovane dvije službenice na određeno vrijeme, do povratka privremeno odsutnog lokalnog službenika na rad i to:
Milica Ojdanić-Sekretarijat za društvene djelatnosti;
Sandra Vuković-Sekretarijat za lokalnu upravu
Napomena: U gore navedeni spisak nije uključen visoko-rukovodni kadar opštine, odnosno starješine organa.