Crnogorski vaterpolisti savladali su Australiju 15-11 u pripremnom meču u Kotoru.
Konstantin Averka je sa četiri gola bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi, Danilo Radović je postigao tri, Marko Mršić dva, a po jedan Dušan Banićević, Martin Gardašević, Miroslav Perković, Savo Ćetković, Andrija Korać i Vuk Drašković.
Najbolji u Australiji je bio Nejtan Pauer sa četiri pogotka.
Ovo je bio odlična uvod za Svjetski kup u Podgorici koji počinje 8. marta. Naši vaterpolisti 8. marta u Podgorici igraju sa Gruzijom, devetog je rival Španija, 11. Srbija, a 12. marta Australija. Posljednji protivnik u “Morači” biće Grčka (14. mart).



