Prema preliminarnim podacima Centra za monitoring, na osnovu 99,7 odsto obrađenog uzorka, aktuelni predsjednik Crne Gore Milo Đukanović i kandidat Pokreta Evropa sad Jakov Milatović osvojili su najviše glasova na predsjedničkim izborima. Drugi krug biće održan 2. aprila.
Đukanović je kazao da je zadovoljan rezultatom i da je Crna Gora pokazala demokratiju.
“Pokušali smo i uspjeli da se biračkoj javnosti predstavimo kao politika sa osvjedočenim rezultatima, zadovoljni smo stepenom podrške i brojem birača koji vjeruje u takav profil naše politike”, istakao je lider DPS-a.
Predsjednički kandidat Pokreta Evropa sad i učesnik drugog kruga izbora, Jakov Milatović, poručio je da je njegov rezultat pobjeda svih onih koji su baklju slobode prethodnih 30 godina nosili u Crnoj Gori.
“Večeras smo napravili presudan korak ka 2. aprilu, kada ćemo pobjedu zapečatiti. Ovo je pobjeda cijele Crne Gore, koju su generacije čekale, pobjeda pravednije, ljepše, bogatije, evropskije Crne Gore”, istakao je Milatović i poručio da će kandidata DPS-a, Mila Đukanovića, 2. aprila poslati u političu penziju.
Draginja Vuksanović Stanković podnijela je ostavku na sve političke funkcije u partiji, kao i na odborničko mjesto u Skupštini Crne Gore.
Andrija Mandić je zahvalio svima koji su ga podržali i pozvao građane da 2. aprila svoj glas daju Milatoviću. On je kazao da Milatović ne može biti pobjednik bez podrške DF-a.
Na 99,7 odsto obrađenog uzorka, rezultati glasanja u Crnoj Gori izgledaju ovako:
KANDIDAT | PROC. | |
---|---|---|
Milo Đukanović | 35,3% | |
Mr Jakov Milatović | 29,2% | |
Andrija Mandić | 19,3% | |
Mr Aleksa Bečić | 10,9% | |
Docent Dr Draginja Vuksanović Stanković | 3,2% | |
Goran Danilović | 1,4% | |
Jovan Radulović | 0,8% |