Sekretarijat za inspekcijski i komunalni nadzor privodi kraju posao uklanjanja bespravno postavljenih privremenih objekata.
U pitanju je oko 60 metalnih i drvenih garaža, a sa obimnim poslom uklanjanja ovih objekata započelo se krajem prošle godine. U Bokeljskoj ulici na Seljanovu uklonjeno je 19 garaža, preciznije vlasnici su o svom trošku obavili uklanjanje, istakla je sekretarka Sekretarijata za inspekcijski i komunalni nadzor Jelena Šćekić napomenuvši da su na tom mjestu izgrađena 72 nova parking mjesta.
“Ostala je 41 garaža na Trgu Dara Petkovića, platou preko puta Idee prema parku i ostatak je na Seljanovu. Radi se o ukupno 41 garaži, 30 je vlasničkih i njima su uredno uručena riješenja o uklanjanju sa određenim rokovima, dok njih 11, za koje se nisu javili vlasnici, vodimo kao N.N. garaže, nepoznat subjekat nadzora”.
Takozvane N.N. garaže će biti uklonjene administrativnim putem preko izvršne službe. U pitanju je firma Tekla inženjering koja se javila na tender Direkcije za investicije kada se obavljao posao uklanjanja bilborda.
Ono što je najbitnije, ističe Šćekić, jeste da se radi o bespravno postavljenim objektima, što, kako je kazala, znači da ne postoji način da se oni legalizuju:
“Problem će biti ako u ovim N. N. garažama bude stvari, ali i tu moramo poštovati zakon, pa će svaki inspektor ponaosob sve prebrojati na licu mjesta što se unosi u zapisnik i čuva se shodno zakonu na određenim lokacijama”.
Kada su u pitanju vlasničke garaže, rokovi će se prolongirati kako bi se vlasnicima pružila mogućnost izmještanja ličnih stvari.