Dio grada od hotela Kamelija do kraja Donje Lastve sinoć je bio bez ulične rasvjete. Ekipa komunalnog preduzeća izašla je na teren odmah jutros radi lociranja kvara i popravke. Bez rasvjete je bio i dio ulice kod Ina pumpe. Prema riječima direktora Komunalno doo Vučete Stanišića, to preduzeće vodi računa o blizu četiri hiljade stubova javne rasvjete na području opštine, bilo da su u zoni Morskog dobra ili ne. U službi je sedam radnika, a direktor Stanišić tvrdi da se suočavaju sa brojnim problemima:
„Problemi su u brojni, počevši od toga da je veliki broj rasvjetnih tijela zastarjelo, odnosno dotrajale su podzemne instalacije sa kablovima koji su nekad kao tehnologija korišćeni, mnogo puta nastavljani, prekidani. Sezona građevinskih radova je praktično već počela pa je za očekivati pojačan broj nestanka javne rasvjete uslijed kidanja kablova što se dešava vrlo često. Po prijavi, ekipe izlaze na teren odmah slijedeći radni dan i ako nije veliki kvar, onda se to rješava u toku tog prijepodneva.“
Jedan dio javne rasvjete prema Verigama je postavljen a rezultat je dogovora građana i opštine. Ostalo je još malo posla kao što je skidanje starih lampi sa oborenih stubova pa će i taj dio opštine Tivat biti osvijetljen kako dolikuje. Inače, postavljanje novih linija zapravo je investicija o kojoj odlučuje lokalna uprava, odnosno direkcija u opštinskoj administraciji, odnosno Mjesna zajednica zahtjev predaje opštini kaže Stanišić:
„Bili smo prošle sedmice u Krašićima i u Radovićima. Danas idemo u Lepetane, slijedi Gradiošnica i tako dalje. U direktnom kontaktu sa ljudima iz mjesnih zajednica sagledavamo stvari i probleme koji mogu da se riješe i na taj način stičemo uvid u potrebe Mjesnih zajednica. To je neka nova forma a mislim da to ranije nije bio običaj. Mi održavamo postojeće linije javne rasvjete zašto Komunalno dobija određeni novac po osnovu dotacije od opštine. Ali, postoji velik broj ili velika dužina nekih linija koje su nastavak postojećih ali i neke novo postavljene gdje su se ljudi sami organizovali, postavili stubove, sami čak postavili javnu rasvjetu, nakon čega zovu komunalno da im spoji. Vi nemate u planu liniju, ali opet građanin kad mu pregori sijalica ispred kuće, on zove Komunalno da se to zamijeni.“
Na oko četiri hiljade stubova zamijenjeno je više od dvije hiljade običnih sijalica štedljivim. Sijalicu je lako zamijeniti kaže Stanišić ali je lampa skupa, košta od 150 do 250 eura što zavisi od proizvođača, tipa i modela.