Danas se navršavaju 22 godine od kada se iz ovog svijeta u beskrajno nebesko prostranstvo preselio Dragan Radulović, nezaboravni pjesnik odrastanja, onaj koji je volio da “crta pjesme i piše slike”.
Svestrani umjetnik koji je ostavio veliki trag u poeziji, TV stvaralaštvu i slikarstvu, poeta koji je djecu učio da zvijezde dotiču maštom- je svoju vječnost i trajanje obezbjedio odavno, mnogo prije 7. februara te 2002.
Ovaj topli maštar koji je, kako reče Simo Ešić” imao svoj maleni svijet u kojemu su sve stvari male, ali je jedino ljubav bila nemjerljivo velika” je bio veliki i iskren prijetelj djece Tivta i to će uvjek ostati.
Programi i druženja u našem gradu koje je on osmislio i za koje je pisao scenarija, poput “Talasa radosti” i li „Djeca imaju krila”, žive i dalje i njeguju njegovu misao. Za to se posebno brine Dječiji savez Tivta. Veliki crnogorski poeta je prije nekoliko godina dobio ulicu u Podgorici, od Moskovske ulice do Bulevara revolucije. Takođe je otvoren i vrtić u Glavnom gradu koji nosi njegovo ime a mi se nadamo da će se i u Tivtu naći kutak koji će se zvati kao ovaj veliki prijatelj djece Tivta.
Dragan Radulović je bio jedan od najznačajnijih crnogorskih pjesnika za djecu XX vijeka. Pisao je poeziju, uređivao televizijske emisije za najmlađe, list „Slovo“, organizovao muzičke i književne festivale za djecu i omladinu, bavio se fotografijom i slikarstvom.
„Nijesmo odavde„Strmoglavi“, „Okrpljene cipelice“, „Planeta djeteta“, „Nemoj ovo nikom reći“, „Šta ćemo s nama“, „Krilati dječaci“, „Leptir na asfaltu“, „Hoću kući“, „E baš neću“, „Dječak sa zelenim krilima“, samo su neke od mnoštva objavljenih knjiga čuvenog pjesnika.
Njegove dokumentarne emisije za djecu „Velike nevolje malog Borisa“, „Ljubica ljubičica“, „Gorki slatkiši“, „Kolijevka“, i brojne druge priče iz ciklusa „Mali veliki“, pamtiće se generacijama a nagrađivane su domaćim i međunarodnim priznanjima.
Uručene su mu brojne nagrade medju kojima : Zmajeva- za izuzetan stvaralački doprinos savremenom izrazu u književnosti za djecu, 1992. godine, Trinaestojulska nagrada za najveće domete u oblasti kulture i umjetnosti, 1993 godine, 18. septembar, Nagrada oslobodjenja Nikšića za vanredno zalaganje i postignute rezultate u oblasti književnog stvaralaštva, Ratkovićeva nagrada, 19. Decembar, Nagrada oslobođenja Titograda za najbolje ostvarenje iz oblasti umjetnosti, 1988. , UNICEF-a nagrada, 1996. godine.