Jedinstvena i neponovljiva ikona novog muzičkog talasa osamdesetih godina prošlog vijeka u Jugoslaviji, avangardna umjetnica sa istaknutim aktivizmom u najrazličitijim oblastima, Aleksandra Slađana Milošević,
juče je napustila ovaj svijet.
Harizmatična,ekstravagantna, hrabra i inovativna ona je, krećući se od popa, preko panka i roka do hevi metal estetike, uvjek bila ispred svog vremena.
Prvi solo nastup je imala na festivalu “Studentsko ljeto1974., gde je osvojila “Gran Pri”. Na površinu jugoslovenske pop-rok scene isplivala je 1977. sa pjesmom “Au, Au” i iste godine imala nastup na koncertu kod Hajdučke česme, gdje je nastupala pre Bijelog Dugmeta. Počela je da ruši tabue kad je izdala pjesmu “Seksi dama”, koja je bila zabranjena za emitovjanje na brojnim radijskim i televizijskim programima. 1979., promovisala je pjesmu “Amsterdam”, a 1981. nastupila na izboru za jugoslovenskog predstavnika na Pjesmu Evrovizije sa kompozicijom “Recept za ljubav”. Sa Dadom Topićem je 1984. snimila pjesmu “Princeza”, koja je prevedena i na engleski jezik, a 1989. je otišla u SAD, gdje je živjela i radila , i svirala sa grupom “Baby Sister”. Bila je muzički obrazovana, svirala klavir, violinu i gitaru.
Za RTS je 2002. u Los Anđelesu snimila dokumentarnu seriju od pet epizoda “Muzička industrija Amerike”. Uradila je 2006. dokumentarni film “Nikola Tesla – Inventions”, predvodila je asocijaciju “Ars et norma” i organizovala “Kampanju za bolji svet” sa ciljem razvijanja svesti o značaju kulture i uspostavljanje vladavine prava. U okviru borbe protiv piraterije komponovala je muziku za pjesmu “Osma i deseta zapovest”, a tekst su uz nju napisali Rambo Amadeus i Vudu Popaj. Sa Jasminom Malešević je napisala knjigu kratkih priča “Adame ne ljuti se” a vizionarskim radovima Nikole Tesle se bavila u knjizi “Tri projekta Tesla” .
O položaju žena kroz istoriju pisala je u dvotomnoj knjizi od 1700 stranica “Muška žena” . Ova faktografska studija hronološki prati sudbinu žene kroz istoriju od drevnih civilizacija, preko srednjeg i novog vijeka do modernog i postmodernog doba. U ovom kapitalnom autorsko-enciklopedijskom djelu autorka istražuje različite oblasti od psihologije, mitologije, religije, istorije, filozofije, sociologije do, umjetnosti, antropologije, etnologije.