U Tivtu je počeo kamp Golmanske akademije “Jorga” ne kome trenira više od 60 mladih golmana iz Crne Gore i regiona. Akademiju vodi proslavljeni srpski golman Bojan Jorgačević:
Radio Tivat: Gospodine Jorgačeviću, koliko ste zadovoljni ovom prvog Golmanskom akademijom u Tivtu?
Bojan Jorgačević: Pre svega želim da se zahvalim Tivtu na lepoj dobrodošlici i gostoprimstvu. Počev od FK Arsenal, hotela Palme, Igoru Radoševiću, i svima drugima. Posebno želim da se zahvalim Radio Tivtu koji nas prati od početka. Osećamo se kao da smo ovde godinama, osećamo se izvanredno. Doleteli smo iz Beograda i odmah na trening. Ovde je više od 60 mladih golmana sa kojima radi deset trenera. Odlična je atmosfera. Pokušaćemo da izvučemo par biserčića kojima ćemo srediti da odu u neke velike klubove. Da pokušamo preko naših veza i vezica, da iskoristim moja poznanstva da pomognem dječacima. Ne da ih uguramo u te velike klubove, nego da imaju prozor u svet.
Radio Tivat: Kako izgleda jedan radni dan u Akademiji?
Bojan Jorgačević: Pre svega pokušaćemo da ih naučimo jednom načinu rada, profesionalnom. Da steknu disciplinu u radu i požrtvovanost. A to mogu kasnije da iskoriste za druge poslove. Jer će možda kad porastu biti biznismeni, naučnici, političari. Da to prenesu. Želimo da se osećaju lepo, da vide da i oni pripadaju tom golmanskom svetu. I da ih naučimo da imaju, ono što zovemo, izdržljivost u motivaciji. Novak Đoković je zaradio puno novca, osvojio sve živo, a opet trenira osam sat dnevno. To je osnova za uspeh. Mi golmane delimo u dve grupe, sa kojima rade treneri. Pravimo i mini grupe. Radimo na terenu dva puta dnevno, pre i popodne. Treninzi za starije su fiizčki aspekt pre svega a za dečicu, za najmlađe to je više zabava, tehničke stvari, kako uhvatiit loptu, kako pasti,. Iz smeha iz zabave da budu golmančići. Uveće u hotelu video analiza, učimo prekide u igri, kako se postaviti za korner, kako postaviti živi zid i slično. Kako komuncirati sa odbranom, gde postaviti odbranu. Ali je sve pre svega zabavni karakter.