На позив организације Синергија, предсjедник Скупштине општине Тиват, Миљан Марковић, учествовао је у Тирани на панелу „Унапређење регионалне сарадње и доброг управљања у партнерству са цивилним друштвом”.
Том приликом, Марковић је истакао значај отворености институција према грађанима, наглашавајући важност ослушкивања њихових иницијатива и предлога. Посебан акценат стављен је на потребу сарадње између локалних самоуправа и цивилног сектора, нарочито у контексту интеграционих процеса.
Закључено је да се само заједничким радом могу унапредити добре праксе управљања и допринети ефикаснијем развоју заједница – саопштено је из ПР службе предсједника Скупштине.



