Jubilarno 30. Prvenstvo Crne Gore u šahu za mlade održaće se u cetinjskom hotelu “Grand” od subote, 14. juna do četvrtka, 19. juna. Šampionat se igra po uzrasnim kategorijama do 7, 9, 11. 13, 15, i do 18 godina. Prijavljeno je ukupno 179 igrača i igračica. Na državnom prvenstvu učestvuje čak 17 mladih šahista i šahistkinja iz Škole šaha ŠK”Mimoza” Tivat koje predvode instruktori Bojan Staničić i Konstantin Belošakin. Oni su vrijedno trenirali sa polaznicima škole, pa se, i pored jake konkurencije, očekuju dobro rezultatii.
Organizator državnih prvenstva za mlade je Šahovski savez Crne Gore, a pokrovitelj Ministarstvo za sport i mlade.



