Општински одбор Нове српске демократије Тиват обиљежио је Крсну славу странке – Светог Василија Острошког, у духу заједништва, вјере, слоге и очувања традиционалних вриједности.
Славски обред и ломљење славског колача уприличени су у општинској канцеларији Нове српске демократије на Тргу Магнолије у Тивту.
Поводом славе, из Општинског одбора поручено је да Свети Василије Острошки представља симбол духовне снаге, наде, мира и праштања, те да његово дјело и данас сабира народ око вриједности међусобног поштовања и заједништва.
Предсједник Општинског одбора Нове српске демократије Тиват Миљан Марковић упутио је честитке свим грађанима који прослављају Светог Василија Острошког, наглашавајући значај мира и сарадње у друштву.
„У име Општинског одбора Нове српске демократије Тиват и у своје лично име, честитам Крсну славу Светог Василија Острошког свим вјерницима и грађанима који данас славе. Нека нас овај велики светитељ подсјети на важност мира, међусобног уважавања, сарадње и слоге, јер само заједно можемо градити бољу и сигурнију будућност за све наше грађане“, поручио је Марковић.
Из Општинског одбора Нове српске демократије Тиват истакли су да ће и у наредном периоду наставити да дјелују у интересу свих грађана, његујући духовне и породичне вриједности, јединство и одговорност према заједници.
Срећна слава – Свети Василије Острошки!



