Povodom proslave Dana nezavisnosti Crne Gore, Pine su, u aranžmanu Turističke organizacije Tivat, koncertom ukrasili crnogorski pjevač Danijel Alibabić i Indira Levak, bivša pjevačica grupe Colonia. Alibabić je zagrijao publiku i svojim pjesmama, i hitovima crnogorskih i regionalnih izvođača. Posebno dirljiv momenat bio je izvođenje pjesme Goro moja grupe Perper, kao i Ivanova korita, nezaobilazne za naša slavlja. Veče je nastavljeno uz energičnu hrvatsku pjevačicu, koja voli Crnu Goru, što je bila odlična prilika da to i pokaže i sa publikom podijeli svoju pozitivnu energiju.
Alibabić je za naš radio rekao da se u Tivtu osjeća kao domaćin, a ne kao gost. Kao novost ističe album, koji je završio.

“Mogu se pohvaliti time da sam završio novi album. Deset novih pjesama od Danijela Alibabića, nadam se da će publika uživati u njima. Sve kompozicije je radio Dragan Brajović Braja, Aleks je radio aranžmane, a Leontina je bila zadužena za prateće vokale i produciranje mog vokala na novom albumu.Zaista jedva čekam da publika čuje šta smo to sve spremili. Biće neki novi Danijel, ali energetski onaj na koga su ljudi navikli i koga dosta ljudi voli. Svakako je to pop, jer se najbolje osjećam u toj muzici. Mislim da se meni najviše vjeruje kada pjevam ono što volim i osjećam”, ispričao je Danijel Draganu Redžu.

Indira je kazala da je za nju velika čast što pjeva za Dan nezavisnosti Crne Gore.

“Morate znati da svijet voli pobjednike i to samo ja mogu izvesti na svoj način. Ja vam iskreno čestitam 20 godina obnove nezavisnosti! Zato nam je i potrebna najbolja zabava ovdje u Tivtu i hvala lijepo na podršci, ljubavi, na energiji, koje meni u biti publika daje. Što bih ja bez nje bila, ne bih sigurno bila na ovom mjestu. Ja iza sebe imam 160 pjesama od 14 albuma, a volim koketirati, volim se igrati.U poslednje vrijeme volim vidjeti mlade generacije, treba nam mladosti, novih snaga, koje nam vraćaju vjeru u onu glazbu koja je vrlo kvalitetna, kakva je bila osamdesetih, kao Čola, Oliver i tako dalje. Ona fina soft pop glazba. Jedno vrijeme smo bili skrenuli u puške, mitraljeze, automobile, neke čudne cure u tim tekstovima, međutim vraćamo se u emocije, u ono najbitnije. Treba da ljudi osjete emocije”, istakla je popularna pjevačica.


Danijel Alibabić večeras će nastupiti u Podgorici, zajedno sa bendom No vame, koji je povodom 20 godina obnove nezavisnosti Crne Gore objavio pjesmu Vjekovima jedina. Pored grupe No Name, koja se ponovo okupila povodom ovog jubileja, na Trgu nezavisnosti u Podgorici nastupiće i Samir Ramović, Bubnjivi & Psi, Nina Žižić, Bojan Marović.



