Šahisti tivatske Mimoze novi su prvaci drzave u brzopoteznom šahu. Na prvenstvu koje je danas odrzano u Šavniku tivatska ekipa je ubjedljivo slavila ispred Elektroprivrede i Budućnosti iz Podgorice. Tivćani su danas igrali izvanredno ostvarivsi čak 23 pobjede i samo jedan poraz. Mimoza je osvojila 69 bodova od 72. Elektroprivreda ima 65 a Budućnost 59. Nastupilo je ukupno13 ekipa.
Tome treba istaći uspjeh tivatske ekipe na prvenstvu Crne Gore u ubrzanom šahu gdje su osvojili srebrnu medalju.
Organizator šampionata bio je Šahovski savez Crne Gore, u saradnji sa Opštinom Šavnik, a pod pokroviteljstvom Ministarstva sporta i mladih.
Sudijski posao su obavljali Zoran Peruničić i Andrija Bulajić.



