Međunarodi dan urgentne medicine obilježava se 27. maja. Ove godine, fokus je na bezbjednosti timova hitne medicinske pomoći. Evropsko udruženje urgentne medicine u ovogodišnjoj kampanji poručuje da je nasilje nad zdravstvenim radnicima sve veći izazov u ustanovama hitne medicinske pomoći širom svijeta. Rukovoditeljka jedinice hitne medicinske pomoći u Tivtu, Marina Perović, povodom praznika je uputila najiskrenije čestitke i zahvalila svim ljekarima, medicinskim tehničarima, vozačima i ostalom osoblju, koje čini stub zdravstvenog sistema.
“Fokus ovogodišnjeg dana urgentne medicine je na bezbjednosti timova hitne pomoći, što podrazumijeva pronalaženje sistemskih i insttitucionalnih rješenja, koja će omogućiti medicinskim radnicima da svoj posao obavljaju sigurno i bez straha za vlastiti život i integritet. Naša je obaveza da pacijentima obezbijedimo najbržu i najkvalitetniju njegu. Svaki spašeni život opravdava taj naš trud, ali isključivo zajedničkim radom, kroz bolju zaštitu zdravstvenih radnika na terenu, i edukaciju i modernizaciju službe medicinske pomoći, možemo stvoriti društvo u kojem je ljudski život uvijek na prvom mjestu”, istakla je Marina Perović.
Čestitamo praznik ljekarima, sestrama i svim radnicima u tivatskom i ostalim timovima Hitne pomoći!



