Treće izdanje festivala Full Moon Party u Luštica Bay-u otvorio je jedan od najuticajnijih DJ-eva i producenata house muzike, višestruko nagrađivani David Morales. Uoči nastupa na plaži Pecka, u Pura Vida Beach Club-u, razgovarali smo sa umjetnikom čije ime decenijama zauzima važno mjesto na svjetskoj elektronskoj sceni.
Morales, koji iza sebe ima nastupe na najvećim festivalima i u najpoznatijim klubovima širom svijeta, kaže da svaki prostor nosi posebnu energiju.
„Festivali, klubovi, sve je drugačije. Žurka tokom punog mjeseca je posebna energija. Mislim da je ta žurka posebnija od regularne žurke na plaži“, rekao je za Radio Tivat.
Crnogorska publika mu nije nepoznata. Podsjetio je da je nastupao u kotorskom Maximus-u, naglašavajući da mu je upravo taj nastup ostao u sjećanju zbog sjajne atmosfere i toplog prijema publike.
Tokom bogate karijere sarađivao je sa nekim od najvećih imena svjetske muzike, među kojima su Madonna i Michael Jackson. Na pitanje da li ga takve saradnje i danas inspirišu, Morales odgovara da svaka od njih donosi novo iskustvo.
„Kad radite sa umjetnicima, posebno novim umjetnicima, uvijek naučite nešto. To je uvijek pozitivan uticaj.“
Kada je riječ o promjenama koje je donijelo vrijeme digitalnih platformi, Morales smatra da se nije promijenila ljubav ljudi prema muzici, već način na koji do nje dolaze.
„Ljudi i dalje vole muziku. To se nije promijenilo. Promijenio se način na koji je slušaju. Nekada su kupovali vinile, CD-ove i slušali radio, a danas je tu streaming. Muzike ima više nego ikada, pa zbog velike količine sadržaja mnoge pjesme i izvođači ne dođu do izražaja.“
Na pitanje kako bi opisao idealnu ljetnju zabavu, njegov odgovor bio je kratak i jasan.
„Bez telefona.“
Publika na plaži Pecka sinoć je imala priliku da doživi upravo ono po čemu je David Morales prepoznatljiv, energičan nastup i muziku koja, kako sam kaže, ostaje univerzalni jezik bez obzira na vrijeme, tehnologiju i granice.



